.

.

FVRITO 12mm Задни Диск со Хидраулична Сопирачка Господар Цилиндар Caliper Собранието Подлога за 70cc 90cc 110cc 125cc 140cc 150cc РБС аполон Taotao Coolster Roketa SDG 107 Pitster Про Atomik Sikk Кинески Јама Di

FVRITO 12mm Задни Диск со Хидраулична Сопирачка Господар Цилиндар Caliper Собранието Подлога за 70cc 90cc 110cc

DEN 635.76

Количина на стоки
Достапно на барање

【Fitment】за 50cc 70cc 90cc 110cc 125cc 140cc 150cc Јама Dirt Bike и други кинески бренд ,како што се ССР,Taotao,Coolster,Roketa,Аполон,SDG,Stomp Демонот X, WPB, Орион, M2 R, Среќа MX, Thumpstar, Истражувач, Braaap, Atomik, Pitpro, Pitster Про, DHZ, Пирана ,YCF,IMR,x-pro,Baja,Motovox,TTR,БФБ,Kayo,DHZ,GPX,Braaap,Lifan,YX,и Др. 【Големина】 : Кочница Цилиндар Монтажа Дупка Растојание : 42-50мм / 1.65-1.97"", Кочница Масло Цевка Големина : 500mm / 19.68"", дупка со дијаметар : 79mm/3.11"", Планината оска дупка : 12mm/0.47"", Banjo Топ платно Големина : M10 X1.25. 【Забелешка】Одговара 12mm Тркалото Бунари : ве Молиме имајте во предвид дека постојат 2 големини на задните тркала бунари, 12mm или 15mm, ова кочница assy е за 12mm тркалото бунари, ве молиме да се провери и потврди пред купување. 【Пакет Содржина : 】1 x Кочница Собранието, 3 x Вратоврска, 1 x Екстра накладките, 1 x Гориво Филтер. 【Забелешка】ве Молиме проверете внимателно објектот слики, моделот и големината пред купување.Или да ни остават пораки за помош ако не сте сигурни за fitment.FVRITO 12mm Задни Диск со Хидраулична Сопирачка Господар Цилиндар Caliper Собранието Подлога за 70cc 90cc 110cc 125cc 140cc 150cc РБС аполон Taotao Coolster Roketa SDG 107 Pitster Про Atomik Sikk Кинески Јама Dirt BIke Спецификација : Име на Производ : Јама Велосипед Кочница Собранието Состојба : Brand New Боја : Златна Големина: Кочница Цилиндар Монтажа Дупка Растојание : 42-50мм / 1.65-1.97 Кочница Масло Цевка Големина : 500mm / 19.68" дупка со дијаметар : 79mm/3.11" Mount оска дупка : 12mm/0.47" Banjo Топ платно Големина : M10 X1.25 Одговара 12mm Тркалото Бунари : ве Молиме имајте во предвид дека постојат 2 големини на задните тркала бунари, 12mm или 15mm, ова кочница assy е за 12mm тркалото бунари, ве молиме да се провери и потврди пред купување.Доаѓа со dot3 течност и кочница подлога инсталиран.Fitment : за 50cc 70cc 90cc 110cc 125cc 140cc 150cc Јама Dirt Bike и други кинески бренд ,како што се ССР,Taotao,Coolster,Roketa,Аполон,SDG,Stomp Демонот X, WPB, Орион, M2 R, Среќа MX, Thumpstar, Истражувач, Braaap, Atomik, Pitpro, Pitster Про, DHZ, Пирана ,YCF,IMR,x-pro,Baja,Motovox,TTR,БФБ,Kayo,DHZ,GPX,Braaap,Lifan,YX,Итн Пакет Содржина : 1 x Кочница Собрание 3 x Вратоврска 1 x Екстра накладките 1 x Гориво Филтер answer : ___________________________ Note : - Ние нудиме јасни слики, мерења каде што е можно.Ве молиме проверете колку што е можно за да бидете сигурни дека стварта е оној што ви треба. -Сите димензии се мери со рака, ве Молиме овозможи 0.5-1 инч разликата се должи на рачно мерење.(1inch=2.54 см).

Деталните информации

Product Name:
Pit Bike Brake Assembly
Condition:
Brand New
Color:
Golden
Size: :
Brake Cylinder Mounting Hole Distance:
42-50mm / 1.65-1.97
Brake Oil Pipe Size:
500mm / 19.68
hole diameter:
79mm/3.11
Mount axle hole:
12mm/0.47
Banjo Bolt Size:
M10X1.25
Fit 12mm Wheel Shaft:
Please note there are 2 sizes of rear wheel shaft, 12mm or 15mm, this brake assy is for 12mm wheel shaft, please check and confirm before purchasing.
Comes with dot3 brake fluid and brake pad installed. :
Fitment:
for 50cc 70cc 90cc 110cc 125cc 140cc 150cc Pit Dirt Bike and other chinese brand ,Such as SSR,Taotao,Coolster,Roketa,Apollo,SDG,Stomp Demon X, WPB, Orion, M2R, Lucky MX, Thumpstar, Explorer, Braaap, Atomik, Pitpro, Pitster Pro, DHZ, Piranha ,YCF,IMR,x-pro,Baja,Motovox,TTR,BSE,Kayo,DHZ,GPX,Braaap,Lifan,YX,Ect :
Package Contents:
1 x Brake Assembly :
3 x Tie :
1 x Extra brake pads :
1 x Fuel Filter :
Note:
-We provide clear pictures, measurements where possible. Please check as much as possible to make sure the item is the one that you need. :
-All dimensions are measured by hand, Please allow 0.5-1 inch difference due to manual measurement.(1inch=2.54cm). :

Тие исто така купуваат со овој производ