.

.

AN10 19 Ред Алуминиум Пренос Кулер Универзален Мотор Масло кулер со Монтажа Заградата Комплет Сребрени (19Row, Сребро)

AN10 19 Ред Алуминиум Пренос Кулер Универзален Мотор Масло кулер со Монтажа Заградата Комплет Сребрени (19Row,

DEN 1511.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Големина:AN10 19 Ред 248mm Универзален мотор Масло кулер со Монтажа Заградата.Апликацијата:Универзална масло кулер и Лесно да се инсталира.Функција:Употребливи да се Излади моторното Масло и Задните-Заработувачката Направени со Висок Квалитет Т-6061 Алуминиумски Прав-Обложени и се Оксидира за Трајност и Заштита Одличен за Модифицирани Улица Возила, што се Должи Едвај со Минимални Песна Употреба Потенцијално ја Намалува Температурата на Маслото до 50°F Помага за Намалување Coolant Температура и се Протега на Моторот Живот.Имајте на ум : вие не може да треба да направите некои сопствени измени и бараат други хардвер за да ги задоволат вашите потреби.Изберете разумен место да се инсталира.Но тие мора да бидат места каде ќе има добра ладно струење низ ладилникот.И ве молам мерка пред купување за да се обезбеди тоа може да биде инсталиран.Ова масло кулер дизајн помали и лесни погоден за тесен простор и да ги задоволи повеќе редови во исто време.други:големината е AN10 ,Па ако треба и други фитинзи адаптери , треба да се купи Големина AN10 адаптер ,ние исто така, обезбеди различна боја и ред масло кулер ,добредојдовте пребарување на нив од нашата продавница.Големина : 19 Row | Боја : Сребро.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ