.

.

Heytaful 0.5 mmpb Xray Доведе Престилка и на Тироидната жлезда Shield Заштита од Радијација Доведе Cothes (Сина)

Heytaful 0.5 mmpb Xray Доведе Престилка и на Тироидната жлезда Shield Заштита од Радијација Доведе Cothes (Сина)

DEN 3000.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Xray Доведе Престилка,пред тело за заштита за време на медицински, стоматолошки x-ray и други Зрачење ослободување постапка 0.5 mmpb еквивалентност.Тироидната јака беше одвоена од престилка.Професионално дизајнирана за исклучително се вклопуваат и удобност.Една големина одговара на сите.Јака и престилка се одвоени.Новиот заштитен материјал има одлична заштитна перформанси.Надворешниот материјал е силна, носат-отпорни, мека и водоотпорен.Погоден за заштита од радијација во болниците како што радиологија, нуклеарна медицина, стоматолошки клиники, интервенции, пет болници, нафтено поле рудници, индустриски инспекции, итн.Xray Доведе Престилка,пред тело за заштита за време на медицински, стоматолошки x-ray и други Зрачење ослободување постапка 0.5 mmpb еквивалентност.Тироидната јака беше одвоена од престилка.Професионално дизајнирана за исклучително се вклопуваат и удобност.Спецификации : Олово Еквивалент : 0.5 mmpb.Материјал : Олово Гума&Професионално Ткаенина Една големина одговара на сите.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ