.

.

DR21C01 DC 12V DPDT Сигнал Реле Одбор Dual Channel селектор switch Модул за Стерео Аудио Моторни Поларитетот пресврт САЛАДИН

DR21C01 DC 12V DPDT Сигнал Реле Одбор Dual Channel селектор switch Модул за Стерео Аудио Моторни Поларитетот

DEN 1103.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Типични апликации : Автомобилската електроника,Аудио и видео опрема,Моторни Поларитетот пресврт LED,Smart Home,Итни осветлување.Оперативен Напон : DC 12 V.Оперативен Струја(Реле НА) : 15 MA.Режим на Струја(Реле ИСКЛУЧИТЕ) :

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ