.

.

Супериорен Квалитет Protable LCD Дигитален PH Метар 0-14PH Пенкало Salinity Метар Квалитетот на Водата Salinity Мерење Детектор Мерење Алатка

Супериорен Квалитет Protable LCD Дигитален PH Метар 0-14PH Пенкало Salinity Метар Квалитетот на Водата Salinity

DEN 1026.48

Количина на стоки
Достапно на барање

Дисплеј Тип : Digital.PHWaterproof дизајн на метар случај,LCDShow.Мала големина, преносни, подготвени да се измери, се попогодни да го користите.На корисен модел има предности на ниска потрошувачка на енергија, висока точност, широк опсег на мерење, и заменливи electrode.Со Светлото Или Не : Да.Ако имате било какви прашања, нашата служба за корисници ќе одговори во рок од 24 часа.Модел CT6021 ARange 0-14.0 PHMeasuring Грешка од +/-0.1 PHAccurancy 0.1 Температура 0-50 o CMeasuring Грешка од +/-2 o Co C/ на Available Data Одржување Available Low Моќ Совети Available Calibration 3-point Automatic ИСКЛУЧУВАЊЕ Available Power Снабдување 6 V 4x AG13 Button Батерија (Не се вклучени)Големина 188x38mm Package Хартија Box If имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.Ние, вработените ќе реагираат на вас во рок од 24 часа.Забелешка : ве Молиме одберете го производот што треба врз основа на производ атрибути.Ве молиме проверете го бројот на моделот внимателно пред да нарачате.Ви благодариме за вашето разбирање.Ако имате било какви прашања, нашата служба за корисници ќе одговори во рок од 24 часа.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ