.

.

Diablo DMAMM1070 5/16 во. x 4 во. x 6 во. Мулти-Материјал Карбид Падна Чекан Вежба Малку

Diablo DMAMM1070 5/16 во. x 4 во. x 6 во. Мулти-Материјал Карбид Падна Чекан Вежба Малку

DEN 191.28

Количина на стоки
Достапно на барање

Diablo направени карбид совет withstands влијание и голема топлина апликации за супериорен живот наспроти стандард мулти-цел чекан вежба битови.Мулти-Првиот Зафат Точка Совет обезбедува стабилноста и точноста потребни за брзо, прецизно дупки.Оптимизиран flute дизајн отстранува прашината/чип start-up побрзо, одржување на карбид совет кулер за крајната сила и издржливост.Повеќе дупки на плаќање во cordless влијание и вежба возачи.Максимална ефикасност во чекан или ротари дупчење апликации.Diablo е Мулти-Материјал Карбид Падна Чекан Вежба Малку спектар овозможува побрзо започнува и подолг живот во плочка, ѕидарија, бетон, дрво и метал.Оптимизиран со единствена лемење и стврднување процес, карбид совет, се протега живот и продуктивноста, овозможувајќи им на корисниците да се вежба побрзо дупки.Мулти-првиот Зафат Точка совет дизајн им овозможува на агресивни започнува кои произведуваат чисти, брзо дупки во различни апликации.Овој опсег е Силно Влијание™ за зголемување на месо тело стабилност и издржливост во cordless и corded влијание и вежба возачи.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ