.

.

WIDIA TCMW2151 WK05CT Победа TCMW Високи Перформанси Вртење Инсерти, Карбид, 0.016 / 0.4 mm Радиус, Одделение WK05CT (Пакување од 5)

WIDIA TCMW2151 WK05CT Победа TCMW Високи Перформанси Вртење Инсерти, Карбид, 0.016 / 0.4 mm Радиус, Одделение

DEN 851.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Ново одделение технологија овозможува поголема продуктивност преку зголемување на брзината способност.Пост-грб третмани за подобрување на работ тежина, намалување на длабочината на-на-намалување на засекување и обезбедување на долг и предвидливи алатка живот.Подобрување на чип контрола и намалена кратер носат поради комерцијален чип breakers со различни форми.WK оценки за леано железо вртење.MW wiper геометрија за мала до средна вртење се хранат со високи стапки.WIDIA Победа вртење инсерти се посебно конструирани со multilayer слој, кој обезбедува висок-брзина способност за завршувањето на roughing операции.Нашите geometries подобрување на чип контрола за подобра алатка за живот и се чувствувате површина завршува.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ