.

.

Black & Gold Filigree Јака 5/8 - 2 Ширина Тока & Утлегар

Black & Gold Filigree Јака 5/8 - 2 Ширина Тока & Утлегар

DEN 479.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Ако ова е вашиот прв пат подредување од Caninus (К-9-ни) Јаки, ви благодариме за изборот на нас за вашата кученца нови јака.Ве молиме следете ги овие чекори за да се осигура дека вие цел точната големина и соодветна ширина за вашиот кученца нови јака.Сите Caninus Јака производи се рачно изработени од нас во САД.КАКО ДА се УТВРДИ ШИРИНА - Ако вашиот pup не носи пошироката ширина јака пред да земете парче хартија и поклопецот тоа да саканата ширина овие јаки имаат стекнато популарност како обука куче јаки со други раси во блиско минато, бидејќи тренери претпочитаат хуман задави аспекти.На утлегар со тока куче јака нуди лесен on/off опцијата на стандарден куче јака со зголемена функционалност на утлегар јамка.Оваа опција е одлична за многу големи кучиња со големи глави, бидејќи може да се преземе јака и исклучување, без readjusting тоа секој пат да ги собере над глава.ве Молиме да се измери големината на твоите кучиња вратот пред да нарачате.Ако вашиот кучиња вратот мерење е на границата на две големини ве молиме цел на поголем големина, секој обичај јака е направен за да цел. 2" ширина јаки се главно намера за големите кучиња.Додадете појавување на поводник на вашиот јака ред со додавање на овој објект и ние ќе ви испратиме појавување на поводник за вашата јака дизајн.Нашите leashes се направени со иста најлон webbing и метален клип.http : //www./дп/B01 BJ53 E9 S Нашите големината е како што следува : Мал : 12"-15" Медиум : 14"-18" Големи : 17"-24" X-Large : 20"-29" XX-Large : 28-34" Пребарување за Caninus Јаки on-line да се најде коментарите на нашите јаки.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ