.

.

11 Пакет Отпорни на Топлина Лента, преносот на Топлината Лента Hight Temp Топлина Лента Нема Остатоци Сублимација Polyimide Лента ПИ Лента Изолација Лента и Тефлон Лист за Ви

11 Пакет Отпорни на Топлина Лента, преносот на Топлината Лента Hight Temp Топлина Лента Нема Остатоци Сублимација

DEN 239.76

Количина на стоки
Достапно на барање

СИЛНА ADHENSIVE ОТПОРНИ на ТОПЛИНА ЛЕНТА : Висока темп лента има силно лепило дури и под висока температура.Тие се направени од polyimide филм и силиконски лепило.Тие ќе се обезбеди добра користење чувства без да остават остатоци по употреба.ВИСОКА ТЕМП ОТПОР : Тефлон печење на состојба и висока топлина трансфер на снимката може да се одвива под висока температура, ptfe тефлон лист хартија се водоотпорни и температура отпорни до 600 °степени, сублимација мастило се компатибилни да -30℃-280℃(86℉-572℉).Тоа може да се намали лесно и можете да изберат правото големини во зависност од вашите потреби.Топлина лента за топлина притиснете може да работат и во пеглање, лемење и друг вид на површинска заштита на работа.Едноставен И ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА : Тефлон листови се обновливи , можете да ги користите двете страни од тоа повторно и повторно, висока топлина притиснете лента има 5 различни големини и лесно да се намали, можете да изберат правото големина според вашите потреби.ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ : ќе имате 5pcs преносот на топлината лента доаѓаат со 5 различни големина(3мм, 5mm, 8mm, 12mm, 15mm), Секоја тек е 108ft во должина, како и 6pcs тефлон лист за топлина притиснете со големина на 12x16inch/30x40cm.Различни големини на преносот на топлината лента се тркалаат и доволно количество на htv тефлон лист, тие ќе ги задоволат вашите различни потреби.ШИРОКА ПРИМЕНА : Тефлон листови 12x16 се погодни за преносот на топлината, печење, htv, dehydrator, пеглање, скара, сликарството или друг вид на работи; ПИ лента изолација лента може да се користи за печатење PCB одбор, лемење, заштита на производите и сл.Карактеристики 1.обновливи и водоотпорен тефлон лист 2.доволно количество 3.5 различни големини на преносот на топлината лента 4.широка примена во нашиот живот Спецификација на Големината на Тефлон листови : 12x16inch/30x40cm Големина на Топлина Отпорни Лента : 1/8",1/5",3/8", 1/2",5/8"(3мм, 5mm, 8mm, 12mm, 15mm),секој се тркалаат 108ft/33m Боја : Како што е прикажано на сликата Количина : 11 Пакет Пакет содржина 6pcs Тефлон Лист 1pcs 3мм Отпорни на Топлина Лента 1pcs 5mm Отпорни на Топлина Лента 1pcs 8мм Отпорни на Топлина Лента 1pcs 12mm Отпорни на Топлина Лента 1pcs 15mm Отпорни на Топлина Лента Забелешка, ве Молиме бидете информирани дека отпорни на топлина лента има долга-терминот температура од 260 степен, краткорочни температура од 300 степен.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ