.

.

Дете Гел Ice Pack, Boo Boo Ice Pack, Симпатична Ice Pack за Повреди, Доењето, умниците, Болка, Деца Треска, Главоболка, Стрес Олеснување Торба (4 Парчиња/4in)

Дете Гел Ice Pack, Boo Boo Ice Pack, Симпатична Ice Pack за Повреди, Доењето, умниците, Болка, Деца Треска,

DEN 1742.40

Количина на стоки
Достапно на барање

❤【Природни Олеснување & Разноврсна】Обновливи гел ice pack обезбедува дрога слободно начин на ослободување од модринки, се судрат, воспаление, главоболки, болки во зглобовите, помали изгореници, или нервозни каснувања од инсекти за бебиња, години, и малите деца. ❤【Удобно】Направени од премиум двојно запечатени медицински одделение ПВЦ покрие исполнет со мека гел, да ги задржи флексибилни по замрзнати и да остане мека за време на третманот.Лесно да се чисти со сапун и вода.Уживајте во терапевтски ефекти со грижете се бесплатно!. ❤【Методите на Користење】се Стави производот во замрзнувач за повеќе од 2 часа, или тоа место се додека производот достигне температурата сакате.За да се избегне смрзнатини, тест на температура на производот пред употреба. ❤【Двојна Температура Употреба】Ладно употреба од страна на замрзнување гел пакет во замрзнувач најмалку 2 часа или топлина за нив во микробранова за 10 секунди за топлинска терапија, да им помогне да се ослободат outchies или boo boo.Можете да чувате два замрзнати на сите времиња и имаат други една подготвени да се загрева за да биде подготвен за ништо.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ