.

.

BQFLZY Згусне Круг-Дно Колба Лабораторија Една Уста Дестилација Колба Лабораторија Стакло Хемиски Експеримент Опрема Висока Температура Отпор 1000ml (Големина : 24/29)

BQFLZY Згусне Круг-Дно Колба Лабораторија Една Уста Дестилација Колба Лабораторија Стакло Хемиски Експеримент

DEN 2373.60

Количина на стоки
Достапно на барање

● Колба е направен од висок borosilicate стакло, кој е издржлив, висока температура отпорни и високо ниво на транспарентност. ● Шише устата е елегантен и интегрирани, и фрлаат на течност е мазна. ● Површината на колба е мазна, без изданија, и убава. ● Добра airtightness, отпорност на корозија и издржливост. ● Тоа има широк спектар на апликации, не само во лаборатории, но исто така и во образованието, хемија, истражување или живот науки.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ