.

.

Винил Топлина Термички Трансфер Железо На DIY Облека Филм Силуета Хартија Ткаенини,Занает Винил Дизајн за Телефонот Опфаќа Лаптоп Покрива Кафе Пехари и Чаши Дома Де

Винил Топлина Термички Трансфер Железо На DIY Облека Филм Силуета Хартија Ткаенини,Занает Винил Дизајн за Телефонот

DEN 307.20

Количина на стоки
Достапно на барање

Функција : Трансфер на Хартија ви помогне да дизајн свој кошули дома.Исто така,Можете да го користите HTV да дизајн специјален подарок за семејство, пријатели или љубовник, па како да ја покажете вашата љубов и благодарност, рачно изработени подароци ќе биде повеќе око-фаќање и значајно.Еко-пријателски и безбедно да се носат.На преносот на Топлината винил е многу flex водат издржливи.Искуство кавга-бесплатно пилинг по сликата се префрлени.Креирај Свој Лого и Дизајн - во свој кориснички DIY проект на Т-маици, капи, торби, тим или клуб носат, облека, чевли и друг текстил, итн.ПАКУВАЊЕ : пакет, вклучувајќи ги и 1 листови од 8 x 10 инчен/ 20 x 25 см преносот на топлината винил пакет,се достапни во 6pcs на различни модерни ноќта на Вештерките модели HTV винил.На СТП преносот на Топлината Винил е направен од високо-квалитет на еко-пријателски полиуретан со еластичност и мекост.со користење на овој професионален-квалитетен пренос на топлина винил.Опис : Материјал : ПВЦ винил Големина : 20*25 CM тоа Како да го Користите ① се Создаде вашиот дизајн ②Cut со сјај свртена НАДОЛУ и duller врати од ПВЦ винил свртени нагоре ③ Плевел далеку вишокот на винил, оставајќи вашиот дизајн на превозникот лист ④ Топлина притиснете во 320°F (160°C) за 10 - 15 секунди и ЛАДНО кора.ВИНИЛ ИЗВЕДБА : во Текот на илјадници повтори тест пред ставање во пазарот, ноќта на Вештерките тема модели htv пакет е направен на СТП и лесно да се намали и плевел.Сите печатење останува на платно по притиснати со доволно топлина.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ