.

.

Винил Топлина Термички Трансфер Железо На DIY Облека Филм Силуета Хартија Ткаенини,Занает Винил Дизајн за Телефонот Опфаќа Лаптоп Покрива Кафе Пехари и Чаши Дома Де

Винил Топлина Термички Трансфер Железо На DIY Облека Филм Силуета Хартија Ткаенини,Занает Винил Дизајн за Телефонот

DEN 287.76

Количина на стоки
Достапно на барање

ПАКУВАЊЕ : пакет, вклучувајќи ги и 1 листови од 8 x 10 инчен/ 20 x 25 см преносот на топлината винил пакет,се достапни во 6pcs на различни модерни ноќта на Вештерките модели HTV винил.Добар избор за да се обичај Т маици, дуксери, суичери и капи,торби,престилки,перници и така натаму.Функција : Трансфер на Хартија ви помогне да дизајн свој кошули дома.ШИРОКО АПЛИКАЦИИ : ноќта На Вештерките htv пакет е совршен за железо на атлетик mesh ткаенини, Памук, полиестер и памук мешавина, кожа, lycra, spandex.со користење на овој професионален-квалитетен пренос на топлина винил.ТОПЛО БЕЛЕШКИ : Почекајте до 24 часа, а потоа можете да се чувствуваат слободни да се мијат со машина за перење или рака мие со не исчезнува, без кора, шушка или попуштат дури и по повтори велосипедизам за миење.Исто така,Можете да го користите HTV да дизајн специјален подарок за семејство, пријатели или љубовник, па како да ја покажете вашата љубов и благодарност, рачно изработени подароци ќе биде повеќе око-фаќање и значајно.ВИНИЛ ИЗВЕДБА : во Текот на илјадници повтори тест пред ставање во пазарот, ноќта на Вештерките тема модели htv пакет е направен на СТП и лесно да се намали и плевел.Искуство кавга-бесплатно пилинг по сликата се префрлени.На СТП преносот на Топлината Винил е направен од високо-квалитет на еко-пријателски полиуретан со еластичност и мекост.Дебелина на материјалот е многу тенка лесно да се справи во споредба со другите марки, така лесен за почетник корисници да ги користат.На преносот на Топлината винил е многу flex водат издржливи.Исто така Добар избор за Божиќ и роденден подарок за вашите креативни деца или пријатели.Сите печатење останува на платно по притиснати со доволно топлина.Опис : Материјал : ПВЦ винил Големина : 20*25 CM тоа Како да го Користите ① се Создаде вашиот дизајн ②Cut со сјај свртена НАДОЛУ и duller врати од ПВЦ винил свртени нагоре ③ Плевел далеку вишокот на винил, оставајќи вашиот дизајн на превозникот лист ④ Топлина притиснете во 320°F (160°C) за 10 - 15 секунди и ЛАДНО кора.Измијте облека во ладна вода со благ детергент и да се сврти облека внатре кон надвор.Дизајн маици користејќи печатач и железо.Можете да оркестарот вашиот кошули униформа за Костимот Партија.Само скенирање и да се прават копии на вашите doodles или било која слика, тогаш отпечаток на нив на вашиот облека со железо.Се чека 24 часа пред првиот пат се мијат.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ