.

.

Водени Бои Куче Јака 5/8 - 2 Ширина Тока & Утлегар

Водени Бои Куче Јака 5/8 - 2 Ширина Тока & Утлегар

DEN 479.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Ако ова е вашиот прв пат подредување од Caninus (К-9-ни) Јаки, ви благодариме за изборот на нас за вашата кученца нови јака.Ве молиме следете ги овие чекори за да се осигура дека вие цел точната големина и соодветна ширина за вашиот кученца нови јака.Сите Caninus Јака производи се рачно изработени од нас во САД.КАКО ДА се УТВРДИ ШИРИНА - Ако вашиот pup не носи пошироката ширина јака пред да земете парче хартија и поклопецот тоа да саканата ширина & стави околу вашиот кученца вратот.Ако тоа не изгледа удобно или соодветно, ве молиме цел помала ширина.Првенствено, 1.5" и 2" ширина јаки се соодветни за кучиња над 50 кг & кучиња со особено подолго necks, односно.greyhounds, whippets, и голема раса кучиња. 1.5" и 2" ширина јаки со токи имаат токи на иста ширина како најлон.ЗНАЕТЕ на ОБЕМОТ НА ВАШИОТ КУЧЕНЦА ВРАТОТ - Ако не знаете на обемот на вашиот кученца вратот ве молиме да се измери пред да нарачате.Ве молиме не користете големината од друга компанија.Нашето правило е дека сакате да се добие на обемот на вашиот кученца вратот како блиску до средината на големината на опсегот на јака што е можно.Нашата големина на табелата е прекршен од инчи.Ако ви треба помеѓу големината или XX-Small ве молиме да ни испратите порака.Ние ги следат пораките од тука и одговор прилично брзо.ГОЛЕМИНАТА ЗА УТЛЕГАР ЈАКА – При изборот на големината, треба да бидете сигурни дека јака ќе се отвори доволно за да ги собере над вашиот кученца главата.Мерка вашиот кученца вратот, како и најголем дел од неговата/нејзината глава, како и да се обезбеди јака ќе се отвори широк доволно за да ги собере над глава.Ова не се однесува на Утлегар со Тока јаки бидејќи јака отвора од тока како стандард страна ослободување тока јака за лесно и исклучување и функции исто како утлегар јака.ВЕ МОЛИМЕ СЛЕДЕТЕ ГИ НАШИТЕ ГОЛЕМИНАТА НА ТАБЕЛАТА.Не постои стандарден големината на табелата за куче јаки.X-Small : 8" - 12" Вратот Големина // Мали : 12"-15" Вратот Големина // Медиум : 14"-18" Вратот Големина // Големи : 17"-24" Вратот Големина // X-Large : 20"-29" Вратот Големина //.XX-Large : 28"-34" Вратот Големина.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ