.

.

Waykar 155 Pints Комерцијални Одвлажнување Индустриски Одвлажнување за Индексирање Простор, Подруми, Целата Домови

Waykar 155 Pints Комерцијални Одвлажнување Индустриски Одвлажнување за Индексирање Простор, Подруми, Целата

DEN 2388.00

Количина на стоки
Достапно на барање

ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ КОМЕРЦИЈАЛНИ ОДВЛАЖНУВАЊЕ-Ова индустриски, комерцијални одвлажнување е со висока ефикасност влажноста отстранување капацитет може да се отстрани до 155 pints вода дневно,погоден за користење во голем простор,подрум,индексирање spacce магацин,расте просторија,гаража,визба,работилница,библиотека,лабораториски и мала фабрика,итн.ИНТЕЛИГЕНТНИ ДОПИР КОНТРОЛА - Влажност Авто Контрола : Едноставно се приспособат на вашиот идеален влага поставување, тоа ќе умно смисла соба влажност и контрола dehumidification да се одржи пред-сет влажност нивоа.Automatic го Исклучи/На : исклучува автоматски кога соба влажност reachs поставување на влажност и да го рестартирате да работи повторно кога влажноста е погоре.ДИЗАЈН СО ХУМАНИЗИРАНО - Ова тешки комерцијални одвлажнување е дизајниран со отстранлив Контролер со 393inches(10m) жица и Влажност Сензор со 196inches(5m) жица за голем простор област каде далечинска контрола и следење е потребно.Дизајн за различни сместување барање,можете да ги ставите на овлажнител со бесење или поставени на било каде.АВТО-ОДМРЗНЕ & МОЌ ПРЕКИНУВАЊЕ РЕСТАРТИРАЈТЕ ФУНКЦИЈА : Авто се одмрзне функција елиминира одржување и овозможува на оваа трајни соба одвлажнување да се користи во ладна средина ниска до 41°F. Оваа подрумот одвлажнување е исто така дизајниран да се рестартира автоматски кога моќта ќе стане достапен.ПОДДРШКА - На Waykar Индустриски, Комерцијални Одвлажнување е покриен со 30-Дена Пари Назад, ако не сте satisfed со производот, 1 година гаранција, 2 годишна гаранција продолжување и животниот век на експерт за техничка поддршка.Ве молиме не двоумете се да контактирате со нас ако има било какви прашања, ние ќе ви одговори во рок од 12 часа и да ви помогне да се решат проблемите.Waykar поддршка на корисниците на тимот секогаш е само едно-мејл далеку.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ