.

.

Упориште Игри Terraforming Марс: Голема Кутија

Упориште Игри Terraforming Марс: Голема Кутија

DEN 3599.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Terraforming Марс : Голема Кутија е и складирање опција за сите Terraforming Марс материјал објавен на денот — основната игра, пет expansions, и првиот играч rover — и сет на 3Д терен плочки да се облекуваат игра. 24 град плочки (четири секој од шест дизајни) и 40 шума плочки (осум секој од пет дизајни). 9 океанот плочки и 14 специјални плочки (оригинал единаесет, плус три нови).Terraforming Марс : Голема Кутија, исто така, вклучува три нови картички кои се однесуваат на три нови специјални плочки, картичка dividers, и пет пластика маркери за глобалните параметри.Оваа дебели, цврсти кутија вклучува над 90 згодна, мулти-парче плочки и маркери за да се направи вашиот terraforming игра ноќи визуелно ремек-дело.И со вклучени складирање решенија, подесување и игра никогаш не било полесно.Сосема едноставно, со Голема Кутија е идеален додаток на вашата омилена игра.Не мора Terraforming Марс?Изберете некој на повисока залог нивоа кои вклучуваат оваа голема игра да ја стартувате вашиот Марс авантури.И не заборавајте да се провери од петте постоечки expansions!За искусни terraformers, ние имаме широк избор на add-ons за крајниот искуство.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ