.

.

UCanSee 266 компјутери Оптички Судење Леќа Поставени Комплет Метал Rim Алуминиум Случај

UCanSee 266 компјутери Оптички Судење Леќа Поставени Комплет Метал Rim Алуминиум Случај

DEN 2373.60

Количина на стоки
Достапно на барање

Целосна 266 компјутери судење леќа.Леќа со метални rim и 36 mm внатрешен дијаметар.Со подарок судење рамка како бекап.Преносни алуминиумска кутија.Судењето леќи на камерата поставена е офталмологија пресметување на апарати кои се користат во одделот за офталмологија во болниците и очила продавници на испит на пациентот рефрактивната грешка, вклучувајќи далекувидост, кратковидост, presbyopia, астигматизам, strabismus или боја слепило.Тоа обично содржи сфера леќа, цилиндар леќа, призмата леќа и други додатоци леќа, итн.Во моментов, секој од нашите судење леќа поставите доаѓа со бесплатен леќа рамка, како и.Специфични Lens Spheres : 40 пара секој од конкавна и convex0.12 D0.25 D да 6.00 D во 0.25 steps6.50 D да 10.00 D во 0.50 steps11.00 D да 14.00 D во 1.00 steps16.00 D да 20.00 D во 2.00 steps Cylinders : 20 пара секој од конкавна и convex0.12 D0.25 D да 4.00 D во 0.25 steps4.50 D да 6.00 D во 0.50 steps Prisms : 12 pieces0.5 (2), 1.0 (2), 2.0 (2), 3.0-8.0(1)Додатоци : 14 pieces BL,PH,СКОПЈЕ,GF,RF,Г-дин (1) FL,PL,CL (2)Крст цилиндар : 0.25(1), 0.5(1)answer : ___________________________ NOTE : судењето рамка доаѓаат со судењето во собата е само бесплатен дар без специфични PD вредност.На PD вредност не може да биде како што е прикажано на сликата, тоа може да биде 64, 66 или другите.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ