.

.

Testo 0560 0460 Џеб Про Компактен Оптички Tachometer, 100 за да 29999 Опсег вртежи во минута, 2 Тип AAA Батерија, LED Дисплеј

Testo 0560 0460 Џеб Про Компактен Оптички Tachometer, 100 за да 29999 Опсег вртежи во минута, 2 Тип AAA Батерија,

DEN 2205.60

Количина на стоки
Достапно на барање

Оптички вртежи во минута мерење со ДОВЕДЕ sighting.Заштитна капа за безбедно чување.Вклучувајќи ја врвката за околу рака и спојувалка за каиш.Екран light.Рефлексивни маркери.Testo џеб про компактен оптички tachometer.Testo 460 optically мерки вртежи во минута со ДОВЕДЕ sighting и прикажува текстови за голем позадинско осветлување приказ.Се одликува со лесен max/мин функција и е идеален за употреба со вентилатори и шахти.На testo 460 е многу корисна, и лесно да се работи, компактен метар.Вклучувајќи calibration certificate.Заштитна капа за безбедно чување.Вклучувајќи ја врвката за околу рака и спојувалка за каиш.Екран light.Рефлексивни маркери. 32 на 122 степен F температурата на работа. 2 AAA батерии. 20 часови на траење на батеријата.Мерки 4.5" должина од 1.7" ширина од 1" висина.Сондата тип ВРТЕЖИ во минута.Точност : +/- (0.02% од читање).Резолуција : 0.1 rpm (100 да 999.9 вртежи во минута), 1 rpm (1000 до 29.999 вртежи во минута).

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ