.

.

uxcell G1/2 Сала Ефект Течен Проток на Вода Сензор Switch Метар Контра DC 5V 1-25L/мин YF-B7

uxcell G1/2 Сала Ефект Течен Проток на Вода Сензор Switch Метар Контра DC 5V 1-25L/мин YF-B7

DEN 575.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Стабилен, со висока температура, вода со низок притисок да почне.Дувачкиот материјал, во мали димензии, лесно да се инсталира.Сала елемент е увезена, вода-доказ дизајн за да се спречи вода ingress,внатрешноста на impeller е инкрустирани со нерѓосувачки челик вратило и е секогаш носат-отпорни.Жица врска : Црвена, позитивна, црна за негативни, жолта за пулсот сигнал.Уште еден за температурата сигналот(3950 K 50К).На проток на вода сензор се применува за бојлер, и може да се користи како проток префрлување.Максимална вода притисок : 1.75 MPa, протокот опсег : 1-25 L/мин. 1.Проток на вода се Префрлите донесува Магнетни полиња за Префрлување, G1/2 машки навој пристаништа секој крај.Опремен со филтер за вода на влез.2.Главно се користи за бојлер, котел, кафе машини, топла картичка машини, пареа опрема, вода систем, продажба на само-помош вода системи, опрема за третман на вода, ладење системи, механички опрема, инструментација.3. Жица врска : црвена, позитивна, црна за негативни, жолта за пулсот сигнал.Уште еден за температурата сигналот(3950 K 50К).Спецификации : Име на Производ : Проток на Вода Sensor Material : Месинг(Школка)Големина : 66mm x 24mm x 29mm / 2.6" x 0.94" x 1.14"(L*W*H)Кабел Должина : 300мм / 11.81"; 150mm / 5.91" Течни Температура : Не Повеќе Од 60 CRated Напон : DC 5 VMax Струја : 10m A(DC 5 V)Максимална вода притисок : 1.75 MPa Flow опсег : 1-25 L/min Connector : Машки СМ-3 P; СМ-2 PExternal Навој Дијаметар : G1/2 Ingress Заштита Оценка : IP65 Color : Дувачкиот Tone Net Тежина : 115g Пакет се Вклучени : 1 x Проток на Вода Сензор Забелешка : 1. Инсталиран во согласност со проток насока во производот, инаку, не постои сигнал на излез.2. Филтер екран мора да биде инсталиран на влезот на сензорот, со цел да се избегне честички и остатоци запишување на сензор.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ