.

.

Морнар Мулти-функција Пенкало Yubi Makie Hello Kitty Цвет Црна 16-0335-220 (Јапонија Увоз)

Морнар Мулти-функција Пенкало Yubi Makie Hello Kitty Цвет Црна 16-0335-220 (Јапонија Увоз)

DEN 650.40

Количина на стоки
Достапно на барање

1. Масло врз основа Црна ballpoint пен 2. Масло врз основа Црвено ballpoint пенкало 3. Механички молив.Линија ширина : топка со дијаметар од 0.7 мм / механички молив дијаметар 0.5 mm ПОЛУПАНСИОН.На гумичка исто така и прикачени во внатрешноста на ззп. [Метод] механички молив : ротари удар тип / ballpoint пенкало : ротирачки тип 2 бои. [Големината на телото] ƒÓ 14.5 x 142.6 mm (вклучувајќи клип дел).Yubi Makie е сложено пишување инструмент кој ги комбинира 2 бои (црна, црвена) ballpoint пенкало и механички молив во едно парче.Тоа е нова декоративен занает производ репродуцира со модерна технологија на печатење уникатни за боење на Makie, која може да се вкуси само со парична казна прирачник за работа.Makie е високо почитувана традиционален Јапонски рака применува декорација процес со повеќе од една илјада петстотини години на историјата.Тоа се смета за врвот на Јапонски декоративни занаети на многу различни материјали. "МОРНАР" - S : Задоволство На : Активност јас : Иновации L : Долговечност O : Оригиналност Р : Сигурност.На Морнар Пенкало Co., Ltd.беше основан во 1911 година. Со супериорен мајстори на Морнар е создаден фонтана пенкала на парична казна пишување на допир.Високиот квалитет "рака" знае.Тоа беше сакан од народот, кој не сака пишување, и да се грижи за пишување вкус.Морнар е создавање на фонтаната пенкала кои соодветствуваа на живот култура на време.Морнар производи се со високи перформанси, со висок квалитет со префинет дизајн, и тие се сакан од многу луѓе.Нашата мисија е да со гордост го одржи долго наследство од над 100 години на квалитет и техничка извонредност и совршенство.Направени исклучиво во нашата фабрика во Хирошима, Јапонија користење на најдобар квалитет на материјали кои се достапни на нашите производи се донесе да сте во светот од страна на нашиот посветен тим на дистрибутерите и трговците на мало.Ние сме многу горди на нашето културно наследство и нашата репутација за најдобар квалитет nibs и ние се надеваме дека можеме да ги задоволи вашите барања и збогатете го вашето пишување искуство.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ