.

.

Рачно Изработени Од Стакло Натопи Пен Носителот Кристал Капе Фонтана Пенкало Пердув Пенкало, Боја На Мастило За Перење Пенкало Канцеларија Студент Подарок (Calligraphy

Рачно Изработени Од Стакло Натопи Пен Носителот Кристал Капе Фонтана Пенкало Пердув Пенкало, Боја На Мастило

DEN 1238.40

Количина на стоки
Достапно на барање

# Multifucntion. Користете го вашиот стакло пенкало за пишување на белешки, писма, покани за свадба, итн.15 инчи(w) и 5.Нема потреба да се грижите дека бојата ќе се меша.Кога мастило веќе не drips надолу од nib таа е подготвена да се напише со.Згодна и симпатична декорација на вашата работна маса, како и. (Доколку имате било какви прашања по добивањето на објектот, можете да не контактирате преку е-маил и ние обезбедуваме бесплатно враќање и замена.ПЕНКАЛО ПОДАРОК СЕТ : Исклучителен дизајн, популарен подарок за вашите семејства и пријатели во божиќ, thanksgivng ден, роденден, и така натаму, совршен знак пенкало во свадба, настани или партии.Карактеристики : Нежно се стави во обичен плик,Ова мора да биде најмногу топло нешто што некогаш.Забелешка : ве Молиме оставете малку разлика во отецот пенкало ќе се примени во споредба со слика за природен карактер.Погоден за сите видови на мастило боја. Натопи пенкало малку во мастило шише.ГРОЗДОБЕР GALSS НАТОПИ ПЕНКАЛО : Направен од високо borosilicate стакло, никогаш не треба да се грижите дека ќе биде изгребани.Секој збор што ќе го запишете со тоа се појавува воздух на елеганција. # Прави да се одличен прилог на било која канцеларија и е обврзана да биде многу ценет.Дизајнот на плута им овозможува на превоз да се користи како уметничка украс.рака разнесени процес, линијата може да биде толку убава убавина. (Забелешка : Совет треба да биде само делумно потопен за да се избегне мастило blots. Планирам совет против мастило шише отворање да се исцеди вишокот на мастило.НАТОПИ ЗНАК ПЕНКАЛО : Сино пенкало околу 7.Само 10 секунди за чистење пред прекинувачки бои, а потоа исушете со хартиена крпа.Напишете повеќе реченици пред потреба повторно да биде натопена да се спаси мастило.СТАКЛО ПЕН НОСИТЕЛОТ : Inkwell големина за 2.Пенкало дупка рабови се мазни и заоблени. # Мастило Променливи. # Исклучителна извртување на моделот пулсира со spiraling nib. # Прекрасен подарок за писатели од сите возрасти.Совршен за tersting различни бои со мастило или пишување кратки есеи, или потписот на вашата канцеларија биро, или calligraphy, или практикување на рака пишување.Повторно да се натопи во мастило, ако е потребно.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ