.

.

Мед Dew Подароци Спиење Список Рутински Ѕвезда Награда Шема за Деца и Аутизам - Калај Учење Календар за Деца, Визуелна Алатка Настава

Мед Dew Подароци Спиење Список Рутински Ѕвезда Награда Шема за Деца и Аутизам - Калај Учење Календар за Деца,

DEN 358.80

Количина на стоки
Достапно на барање

Оваа спиење шема за деца е убава и евтина учење алатка.Оваа детска спиење рутина табелата е совршен начин да се поттикне и да се учат на вашето дете важноста на голем спиење рутина.Ова, исто така, ќе им помогне да научат дека добро однесување добива наградени.Ова дете рутински табелата е издржливи сепак лесен.Тоа се прави на квалитетот метал дека мерките 9 инчи до 12 инчи.Тоа доаѓа со претходно drilled дизајн за лесна инсталација во вашето дете спална соба.Користете сува избрише маркери или chalkboard маркери (МАРКЕРИ НЕ се ВКЛУЧЕНИ) да се стави знак за обележување на скучна работа што сте завршиле.Ова служи како еден забавен и интерактивен начин да ги учат вашите деца важноста на одговорност.Оваа рутина шема за деца е еднократно и лесно да се чисти.Почеток на настава вашите деца право однесување во животот со овој спиење рутина табелата.Нека овој Спиење Рутина Награда Ѕвезда Табелата Листа на проверка за Деца, Години, Деца, Аутизмот Калај Учење Календар за Деца, Средство за Учење ви помогне да го направите тоа.Децата учат прво во домот, а родителите се тие што први наставници.Ова е причината зошто мора да започнете со учење да ги животни вештини во рана возраст.За да ги учат вашите деца добро однесување и да се изгради нивното чувство на одговорност, овој деца спиење рутина табелата е корисна алатка.Оваа спиење шема за деца работи за сите деца.Сетовите на активности за ден и спиење се едноставни работи кои ќе го поттикнете го детето да се постигнат целите според договорените задачи.Оваа детска дневна рутина шема за дома, исто така, ќе послужи како вашата врска момент со вашите деца и да се обезбеди дека тие уживаат во остварување на задачите.Ова дете рутински табела ќе ви помогне да развијат вашите деца' смисла на исполнување.Оваа детска спиење рутина табелата е голема рано учење алатка која ќе ги учат децата на основни животни вештини.Ова ќе го подобри своето физичко, емоционално и ментално здравје, кои се важни градбени блокови на една личност.Оваа рутина шема за деца доаѓа во 9 инчи до 12 инчи димензија, така што е многу видливо.Таа, исто така доаѓа во пред-drilled дизајн за удобен виси или инсталација.Инвестирање во оваа ноќ рутински табелата е еден од најдобрите инвестиции може да имаат за вашето дете.Позитивните промени во однесувањето овој сет на рутински одбори може да се направи се бесценети.Се подготват вашите деца за успех во иднина со овој деца ноќ рутински табелата!Цел твое денес!.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ