.

.

Sandvik Coromant, T200-XM101DF-3/4 B110, ХСС CoroTap 200 допрете го Сечење со Спирала Точка, Десната Рака се Намали, Не Coolant (Пакување од 1)

Sandvik Coromant, T200-XM101DF-3/4 B110, ХСС CoroTap 200 допрете го Сечење со Спирала Точка, Десната Рака се

DEN 3048.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Предности на овој производ семејство : Chamfer Б (3.5-5 теми) за висока процесот за безбедност.Работ третман за намалена axial сили и вртежен момент ја прави алатка работи повеќе непречено, го намалува ризикот од врвни chipping и ја подобрува површина квалитет, алатка живот и чип на формирање.Големо-брзински челик прав чешми за подобрена сила, отпорност на абење и алатка за живот.Различни премази и оценки се достапни ;.Cool Top слој е комбинација на висока цврстина со добра отпорност на абење.Sandvik Coromant T200-XM101 DF-3/4 B110, Coro Tap™ 200 допрете го сечење со спирала точка е дел од Coro Tap™ 200 производ на семејството.Спирала точка славини, притисни на чипови напред и се користи за преку дупки.Тие имаат најголемо допрете дизајн поради плитки флејта.На флејта се користи само за сечење течност, не за чип евакуација.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ