.

.

Metaland Месинг 3 Начин Shut-Off Вентил, 3/8 Цревото Barb 2 Вклучете Y Облик На Топката Вентил За Вода/Гориво-Воздух

Metaland Месинг 3 Начин Shut-Off Вентил, 3/8 Цревото Barb 2 Вклучете Y Облик На Топката Вентил За Вода/Гориво-Воздух

DEN 286.80

Количина на стоки
Достапно на барање

√【Материјал】Направени од цврст месинг, со висок квалитет, може да работи на високи температури и притисоци. √【Големина】3/8"(11mm) Црево barb, погоден за 3/8" ID цевки. √【Количество】Пакет вклучувајќи 1 PCS 3/8" цревото barb Y вентил, 3 PCS црево стеги. √【Апликација】Y облик на 3-начин го исклучи топката вентил 2 switchs која може да се контрола на 2 канали соодветно, и исто така, може да се затвори еден од нив како 2 начин вентил, она што го сакате.Може да се користи во пневматски систем, гориво линија, масло линија ,гас линија. √【Работна Температура&Притисок】Температура се движат од -100 на +500 степени F, Максимален работен притисок од 350 psi.Големина : 3/8 Инчи Црево Barb | Број на Предмети : 1.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ