.

.

CGOLDENWALL Молив цврстина тестер QHQ-Боја Слој Филм Нула Тестер за Полнење со 13 Компјутери Моливи 500/750/1000g Тегови за Триење, Нула Отпор Тест

CGOLDENWALL Молив цврстина тестер QHQ-Боја Слој Филм Нула Тестер за Полнење со 13 Компјутери Моливи 500/750/1000g

DEN 3336.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Слој е слој тврдост (tu) индустријата за производство, обложување се користат за квалитет со кои ќе се измери индикатори.Молив нула метод на слој цврстина тест е широко прифатен од осумдесет s од меѓународниот тест методи.Инструментот е во согласност со националниот стандард "филм молив цврстина мерење" GB6379-86-2, член 3 на рачна работа и дизајн и производство.Инструментот може да се користи во лабораторијата, исто така, може да се примени на градилиштето, и може да биде во било која насока на идентификација на слој цврстина.Структурата и работни принцип : апарат за механичка, три површината за контакт да бидат тестирани (на круг 2 o 'clock, малку од олово) секогаш гаранција молив со Агол од 45 ° степени измерени површината формирање, насилно хоризонтална вози инструмент движење, може да се заврши процесот на тестирање, определување на слој е способност да се спротивстави на деформација. 3. Користете барање 1. GB1279-79 "општи подготовка метод за обложување, подготовка на тест парчиња од 3 парчиња, за непречено калај плоча најчесто 50 * 120 * (о. 2-0.3 mm, или производи ќе се посебно утврдени од страна на супстрат и големина. 2. Тест услови : во согласност со барањата на стандардите за производите или изградба услови.Ви препорачуваме најмалку три примероци локација погоре, просек.Тврдоста на серија, со молив од мека на хард 4 Б, 6 Б-5 Б 3 Б 2 Б Б HB H H, H 2, 3 Ж 4 5 H, 6 H (13).Инструментот е механичка.Три точка (Две тркала и доведе core) контакт на тестирани површината секогаш да се обезбеди молив и тестирани површински форми агол од 45 степени, така што да им помогнам на движење на инструментот, за да се комплетира процесот на тестирање.Вклучени вкупно надградба на технологијата на производството повеќе светла коли, убава и великодушни целокупната тело.Две тркала се од нерѓосувачки челик, и лого дизајн, прекрасен изглед, флексибилна употреба, долг живот.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ