.

.

Опкружувачки Звук за домашно Кино, 5.1 Звучници Систем, 6 Канал Контрола, 15 Звучници Комбинации, 750W Висока Моќност, Дневна Соба Безжична 3D Дрвени Звучници, 110-240V

Опкружувачки Звук за домашно Кино, 5.1 Звучници Систем, 6 Канал Контрола, 15 Звучници Комбинации, 750W Висока

DEN 2496.48

Количина на стоки
Достапно на барање

5.1 ЗВУЧНИЦИ СИСТЕМ : професионален звук појавување на 15 звучници систем и моќни subwoofer ќе ви опкружувачки звук со секој суптилни нијанса според уметникот е намерата.НЕЗАВИСНА 6-CHANNEL КОНТРОЛА ГОВОРНИК : висока фреквенција tweeter, динамичен midrange звучници и subwoofer се комбинираат во прецизност-направени школка за да се потисне нарушување и да се обезбеди точен одговор.ДИНАМИЧНИОТ ЗАДЕН ОПКРУЖУВАЧКИ ЗВУК : Одлична репродукција на најдобрите детали.Тоа е многу точни и интензивна музичка систем со широк фреквентен одговор и ниска дисторзија.МОЌЕН ФИЛМ ИСКУСТВО : активната subwoofer може излез бас дека шоковите соба, со навистина извонредно искуство, со вашите филмови и музика за нова длабочина.ПРЕЦИЗНО ИЗРАБОТЕНИ од КАБИНЕТОТ : Дрвени кабинет е рачно изработени за да се избегне резонанца и звук на кршење, ефикасно да се подобри Hi Fi звучни ефекти, звук префинета и ги поканува, и да се обезбеди чиста слушање искуство.Спецификација : Тип на Производ : HD 5.1—Интегриран систем за домашно Кино Влезен напон/фреквенција : AC110-240 V 50/60 Hz Номинална моќност : 15ow Максимална моќност снабдувањето со струја : 1А Програма карактеристики : TDA7379x1 (бас + центар) + TPA3116x1 (контрола за други канали), MCU дигитален аудио управување Фреквентен опсег : лево/десно/опкружувачки/центар : 200 Hz-20 KHz ±5%; бас : 55 Hz-250 Hz ±5%.Говорникот единица : лево/десно канал : 3 инчи 8 ohms 15 W целосна фреквенција x2, 1 инч treble x1, сараунд лев/десен канал : 3 инчи 8 ohms 15 W целосна фреквенција x2 Производ материјал : дрвена кутија со ПВЦ/front panel пијано црна боја Аудио декодирање формат : MP3, WMA, FLAC Звук областа на владата : 5.1 CH AC-3/DTS/јачина на независни исправка на Вредноста на владата : дигитален на вредноста/full-функција за далечинска контрола на Текст поддршка : HD/Оптички/Коаксијален/Bluetooth/AC-3/USB/ПОМОШЕН Излез поддршка : помошни subwoofer излезен интерфејс Микрофон излез : поддршка две микрофон врски/support директни караоке Производ големина : 1098x236x165mm Производ бруто тежина : 19 KG Производ нето тежина : 15 KG.

Деталните информации

Product Type:
HD 5.1—Integrated Home Theater
Input voltage/frequency:
AC110-240V 50/60Hz
Rated power:
15ow
Maximum power supply current:
1A
Program features:
TDA7379x1 (bass + center) + TPA3116x1 (control other channels), MCU digital audio management
Frequency range:
left/right/surround/center
Speaker unit:
left/right channel
Product material:
wooden box with PVC/front panel black piano paint
Audio decoding format:
MP3, WMA, FLAC
Sound field mode:
5.1CH AC-3/DTS/volume independent adjustment
Adjustment mode:
digital adjustment/full-function remote control
Input support:
HD/Optical/Coaxial/Bluetooth/AC-3/USB/AUX
Output support:
auxiliary subwoofer output interface
Microphone output:
support two microphone connections/support direct karaoke
Product size:
1098x236x165mm
Product gross weight:
19KG
Product net weight:
15KG

Тие исто така купуваат со овој производ