.

.

Јамаха 7.2-Канал Безжична Bluetooth 4K Мрежа A/V Wi-Fi домашно Кино Приемник + Јамаха Високи Перформанси Отпорни на Влага 2-Начин 8 140 вати Опкружувачки Звук во Таванот Говорник

Јамаха 7.2-Канал Безжична Bluetooth 4K Мрежа A/V Wi-Fi домашно Кино Приемник + Јамаха Високи Перформанси Отпорни

DEN 312.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Компактен и моќен - Подобрување на вашиот ТВ искуство со богата, динамична звукот на Јамаха 7.1 Канал Изграден Во Сараунд Звук Мултимедијални Звучници за домашно Кино Систем.Bluetooth Безжична - Безжично поврзување за стриминг од вашиот Bluetooth компатибилен мобилен уред; паметен телефон, таблета, плеер за музика. 3 D Звук Плус - Дополнување на сликите ќе видите на екранот со полн звук на 3 D Звук Plus.By анализа на длабочината на 3 D слика, 3 D Звук, Плус synchronizes на звук за да одговара на движење и длабочина на сликата.Сега можете да уживате целосно извонредно 3 D искуство.Во Таванот Јазик - Еден лесен-за-се инсталира во таванот собраниски систем кој има магнетно grilles и висок квалитет на звукот создаден за да се задоволат различни сопствени инсталација барања.Говорникот Жица - Вклучува 100ft Cube Cable Голема Брзина Говорникот Жица.Јамаха 7.2-Канал Безжична Bluetooth 4 K A/V домашно Кино Receiver This 7.2-канал 4 K Ултра HD мрежа AV приемник карактеристики Dolby Atmos и DTS : X објект врз основа опкружувачки звук.Додади аудио во до 9 дополнителни простории со Music Cast безжични звучници или други Music Cast уреди.Wi-Fi, Bluetooth и Air Play безжично поврзување, на фоно текст за винил репродукција и Зона 2 аудио дополнителна систем флексибилност.Вклучува HDMI 4 K Ултра HD и 3 D помине преку технологии за компатибилност со 3 D Телевизори, Blu-ray плеери и гејминг конзоли и 4 K Ултра HD Телевизори.AV Receiver7.2-канален опкружувачки звук со Dolby Atmos и DTS : x4 K Ултра HD Upscaling и Помине-Through HDMI со 3 D и Аудио Врати Channel6 x HDMI-Во / 1 x HDMI-Out Built-Во Wi-Fi и Bluetooth Zone 2 Аудио со екстра бас, јачина на еквилајзер, партија mode Music Cast, Wi-Ди и Air Play Support Phono на текст за да се поврзете со вашиот омилен turntable Connectivity Digital Inputs6 x HDMI (пред 1)2 x оптички TOSLINK2 x дигитален coaxial1 x USB (пред)Аналогни Inputs1 x СУМ antenna1 x FM antenna3 x РКА L/R1 x Фоно РКА L/R1 x РКА компонента video1 x РКА композитни video1 x 1/8" (3.5 mm) ПОМОШЕН (пред)1 x YPAO mic Outputs1 x HDMI1 x 1/4" headphone2 x subwoofer пред-outs1 x РКА L/R Зона 2 пре-out Yamaha Природен Звук 2-Начин Отпорни на Влага 140 watts Во Таванот Опкружувачки Звук Звучник System Easy инсталација design Natural Звук во таванот говорникот system Moisture отпорни 8" сино PP (полипропилен) мика конус woofer High Капацитет, Висок Квалитет, Прилагодени Crossover Network8" Kevlar Конус Woofer1" Титаниум Купола Tweeter140 W Максимум Текст Capability Paintable Решетка со Заштитна Маска Вклучени.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ