.

.

Contixo R1 Учење Образовни Деца Робот Играчка Зборува Говорот Признавање Снимање и прилагодувања за Гласовна Контролирани Интерактивни Допре Сензорот Smart Роботиката ?

Contixo R1 Учење Образовни Деца Робот Играчка Зборува Говорот Признавање Снимање и прилагодувања за Гласовна

DEN 959.76

Количина на стоки
Достапно на барање

ПАМЕТЕН РОБОТ ИГРАЧКА Мини Роботот носи забава за вашите деца со пеење, Танцување, одење и се Поврзува со деца Долго допир за да го внесете глас го повтори режим, повторете го она што ви се каже.Допре сензорот област : две уши : Краток допир едно уво, робот ќе се зборува робот јазик и да одат напред/ назад; допир повторно, тоа ќе се сврти лево/десно; Долго допир за да ја прилагодите јачината на звукот (7 тома во вкупниот број).Снимање на копчето : Долго притискање на глас копчето, може да се земе за 8 секунди со снимање.Батерија : 3*1.5 AAA батерија (не се вклучени).Робот со големина на : 5.11*3.75*3.75 инч.Гласовна контрола функција : може да се интерактивни со робот, зборуваат за тоа како : "Еј, ВО" "Дојди овде" "Музика", "Дали сте среќни" "можете танц" "те сакам", на човек ќе одговор и не активности.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ