.

.

Hanchen 3-25g Прав Пакување Машина, Автоматски Пакер Честички Мерење Пополнување на Машина за Семе Жито Granule Прав 110v

Hanchen 3-25g Прав Пакување Машина, Автоматски Пакер Честички Мерење Пополнување на Машина за Семе Жито Granule

DEN 8376.00

Количина на стоки
Достапно на барање

【Апликации】Не се погодни за челик монистра, cermatic монистра, влажни материјали.Погоден за пополнување материјал кој не е познато(не ќе се држи на внатрешниот ѕид на пополнување на машина) и мобилен(да не се држат заедно и не е тешко да се движите), како што се брашно, млеко во прав, кафе во прав, хемиски прав и сите други суви прашоци, исто така, наменета за пополнување чај, грав, семки, овошје, конзервирани овошје, електронски компоненти, зачини, дијамант, мали хардвер, пластични зрнца со дијаметар помеѓу Φ1.210мм.Точноста е ±0.2 g. 【Многу Лесно да се Чисти】горниот капак на пополнување на машина може да биде симната од отворањето на заклучување. 【Транспарентна Пластика Прозорец】Корисниците можат да ги набљудуваат внатре работи на машината кога тоа е on. 【Брзо Полнење】Има вибратор во внатрешноста на машината, која се зацврсти на пополнување на брзина и да се направи пополнување материјал не се држи кон едни на други за да се влијае на точноста.Постои инфрацрвена индуктивен главата под штекер, па кога ќе се стави една кеса под штекер, полнење материјали ќе излезе автоматски. 【Една Година Гаранција и Транспорт】Ние обезбеди ЕДНА ГОДИНА гаранција за секој наш клиент.Пред превозот, ние ќе ги искористиме 3 црвени завртки (на дното на прав додатен) да се намали стапката на оштетување на внатрешни делови за време на транспортот.И пред користење, ве молиме да ги отстрани прво.Еве неколку прашања, ако сите одговори на следните прашања се yes.Оваа машина може да служи добро. 1. Е вашиот материјал се суши (не ќе се држи на внатрешниот ѕид на пополнување на машина)?. 2. Е вашиот материјал Мобилен (да не се држат заедно и не е тешко да се движи)?. 3. Е неговиот дијаметар помеѓу Φ1.210мм?.Чекор 1 : Ставете ја машината за непречено место, приклучок на машината.Чекор 2 : се Прелива пополнување материјали во бункер.Чекор 3 : Поставување на пополнување на тежината и брзината.Тежината ќе се појави во првата линија на LCD екранот.Втора Линија покажува пакет број.Чекор 4 : Ставете торба под штекер.Фил материјал ќе излезе на тежина ќе се постави.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ