.

.

Winsor & Њутн Серија 7 Kolinsky Sable Минијатурни Акварел Четка - Краток Справи Круг #1

Winsor & Њутн Серија 7 Kolinsky Sable Минијатурни Акварел Четка - Краток Справи Круг 1

DEN 200.16

Количина на стоки
Достапно на барање

Најдобрите Светски Вода Боја Четка за уметници кои ја ценат исклучителен квалитет и долговечност, не постои друг четка од Winsor & Њутн Серија 7. Точка – има јасни точка и тврдат дека за време на употреба.Snap & Пролет – четка прилепува назад crisply во форма со право на степенот на пролет да им овозможи на уметникот супериорен контрола со степен на давање и земање помеѓу четка и сликарство на површината.Проток Контрола – боја тече рамномерно и постојано од точка со доволно боја ја носи капацитет во стомакот на четка за да се утврдат тек gestural stoke на боја.Големина : #1.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ