.

.

DB Електрични 400-52047 Нови Алтернатор За 3.9 3.9 L 5.9 5.9 L Dodge Дакота Пикап Камион 01 02 03 2001 2002 2003 Година, Ram меморија Камион 01 02 03 2001 2002 2003 Година, Ван 01 02 03 2001 2002 2003 113564 56028920AB 13911

DB Електрични 400-52047 Нови Алтернатор За 3.9 3.9 L 5.9 5.9 L Dodge Дакота Пикап Камион 01 02 03 2001 2002

DEN 2013.60

Количина на стоки
Достапно на барање

Спец : Одделение Тип : Алтернатор, Напон : 12, Ротација : Г.С., Amperage : 136, Часовник : 3, Макара Класа : S7, Модератор : ER, Вентилатор Тип : АКО.Го заменува ОЕМ Броеви : ARROWHEAD : AND0250, КАРГО : 113564, CHRYSLER : 56028920 AB, 56030914 AA, 56030914 AB, 56030914 AC, DENSO : 121000-4450, 121000-4451, 121000-4470, 121000-4560, J & N : 400-52047, ЛЕСТЕР : 13911, REMY LIGHT DUTY : 12330. Компатибилен Со/Замена За : DODGE : ДАКОТА 2001-2003, RAM меморија МАГНЕТИ 2001 ГОДИНА, RAM меморија, КОМБИЊА 2001-2003. 1 година гаранција, те штити по купувањето.Ние сме убедени дека нашите производи ќе работат беспрекорно еднаш ќе се инсталира во вашето возило.Но, во редок случај тоа не се случи, ние ќе го замени тоа во секое време во рок од една година од својата цел.Ако имате проблем, ние ќе ги секој чекор да им помогне на вас, контактирајте со нас за замена. 100% Нови резервни Алтернатор ги задоволуваат ОЕМ спецификации за Dodge. **Потврдете дел одговара пред купување**Спецификации : Модул Тип : Alternator Voltage : 12 Rotation : CWAmperage : 136 Clock : 3 Pulley Класа : S7 Regulator : ERFan Тип : IFReplaces ОЕМ Броеви : ARROWHEAD : AND0250 CARGO : 113564 CHRYSLER : 56028920 AB, 56030914 AA, 56030914 AB, 56030914 ACDENSO : 121000-4450, 121000-4451, 121000-4470, 121000-4560 J & N : 400-52047 LESTER : 13911 REMY LIGHT DUTY : 12330 Compatible Со/Замена За : DODGE : ДАКОТА 2001-2003, RAM меморија МАГНЕТИ 2001 година, RAM меморија КОМБИЊА 2001-2003 DB Електрични е вашиот одат-на извор за квалитет на електричните делови за возила од секој облик и големина – од мотоцикли и atv настана за автомобили, камиони и чамци.Нашите инженери работи во тесно партнерство со водечките фабрики да се развие електрични компоненти кои се изврши и одговара на ОЕМ стандарди.Се наоѓа во Kingsport, Тенеси, луѓето на ДБ Електрични направи тоа нивната цел е да ја добиете вашата возило се врати на патот, поле, патека или вода.Тие се голема гордост во обезбедување на врвен квалитет на производи за кои ќе се задржи се движи напред.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ