.

.

EVERCONNECT 39334 Флексибилни ПВЦ Цевки Капа со Нерѓосувачки Челик Стеги, 1-1/2, Црна

EVERCONNECT 39334 Флексибилни ПВЦ Цевки Капа со Нерѓосувачки Челик Стеги, 1-1/2, Црна

DEN 139.44

Количина на стоки
Достапно на барање

ПВЦ капаци нудат брз, лесен начин да капа цевка завршува, тест цевки и чисти испис.Компатибилен со леано железо, пластика, Бакар, или распоред 40 челик цевки.Може да се користи за не-притисок на мозоци, отпад, и да се пропустливи (dev. ) цевни системи и канализација системи во затворени простории и на отворено.Се согласува да АДС B602, заверена и UPC одобрени, отценети за подземна употреба.Флексибилни Конектори течење-доказ, rot-доказ и запечатени против инфилтрација и exfiltration,.Снабдување Гигант Флексибилни Спојки се најде широко прифаќање меѓу канализација и водовод изведувачи и општините, бидејќи на нивниот квалитет и леснотијата на инсталација.Снабдување Гигант цевка спојки и адаптери се користи за сите типови на in-house и канализација конекции : мозоци, отпад, пропустливи цевки, куќа-да-главни, поправки, cut - ins, диригент, покривот канализација и increasers-reducers.Производство на илјадници различни флексибилни цевки видови, Снабдување Гигант има право решение за повеќето апликации.Направен од тешки еластомер polyvinyl хлорид (ПВЦ), флексибилни спојки се силни, еластични и непроменета од почвата услови.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ