.

.

BG НОЖЕВИ рачно изработени Дамаск Челик Нож Лов Фиксна Сечилото на Нож За Кампување, Опстанок и Активности на Отворено 9.5 Инчи Целокупната со Кожа Обвивка 290-Р

BG НОЖЕВИ рачно изработени Дамаск Челик Нож Лов Фиксна Сечилото на Нож За Кампување, Опстанок и Активности на

DEN 839.76

Количина на стоки
Достапно на барање

✅НОЖ ДИМЕНЗИИ : вкупна Должина : 9.5"_ Нож Должина : 4.75"_ Справи со Должина : 4.75". ✅РАКА ФАЛСИФИКУВАНИ ДАМАСК СЕЧИЛОТО : Нашата Дамаск челик сечилото се состои од голем број слоеви кои се фалсификувани заедно користење на висока јаглероден челик и 4340 челик преку Фалсификување на Процесот.Сечилото има одлична сила и работ на задржување за траен издржливост. ✅Повеќенаменски НОЖ : Ова со полно танг нож има razor-остар нож, исклучително строги да се справи со различни стресни задачи.Тоа може да се користи за различни цели како што се лов, дерењето, кампување, планинарење, опстанок и активности на отворено. ✅ДВОЈНА НОСАТ ОБВИВКА : Вклучува вистински висок квалитет заштитна кожа обвивка со интегриран појас јамка и предвремени fastener да го носи нож сигурно и безбедно за појас. ✅СОВРШЕН ПОДАРОК : Тоа е повеќе од нож, премија предмети.Дизајниран и направен од страна на квалификувани нож на одлуки.Таа има исклучителни изработка и способност како различни повод Подарок за сите оние страстни за лов и кампување надвор. ????Спецификации : Ножот : Дамаск Steel Pattern : Скала Модел Дамаск Steel Tang : Целосна Tang Handle : Коска, Resin Sheath : Вистинска Кожа Sheath Knife Тежина : 9 Унца (Прибл.) ????Димензии : Вкупна Должина : 9.5 Inches Blade Должина : 4.75 Inches Handle Должина : 4.75 Инчи ????Пакетот Вклучува : 1 x Дамаск Челик Knife1 x Двојна Носат Кожа Обвивка ⚠️ Мерки на претпазливост и Грижа : Избрише и сува сечилото веднаш по употребата, се применуваат масло или восок по секоја употреба.Ако ви се случува да продавницата нож за долг период, оставете ја надвор од нејзиниот обвивка како кожа може да го апсорбира влага и може да предизвика рѓа.Малолетнички продажба е строго забрането. ⚠️ Ве молиме Имајте во предвид : Секој нашите нож е рачно изработени од природни материјали.Ќе има некои варијации во бојата и метал шема.Нож ќе го добиете ќе ги имаат истите внимание на квалитетот и детали како оној на сликата, но може да се разликува малку во изгледот.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ