.

.

Дизни Анимација Cel Џунглата Книга Пловат По Реката Ретки Ќелија

Дизни Анимација Cel Џунглата Книга Пловат По Реката Ретки Ќелија

DEN 806.40

Количина на стоки
Достапно на барање

Дизни Џунглата Книга Анимација Cel. ***2020 година стана 53rd Годишнината од "Џунглата Книга"*** "Многу Ретки"*распродадени/ВЕЌЕ НЕ е ДОСТАПНА на* Ниска Limited Edition број на 500 Дизни "Џунглата Книга" нарекува "ЛЕБДЕЧКИ ОДРЕДУВАЊЕ НА РЕКАТА" Кој Mowgli и Baloo Доаѓа Професионално Врамени и Сплетен од страна на Дизни со Дизни ГРБ Рамка мерки aprox. 23" x 19" Ова парче е Ограничена серија од 500 рака-насликани сетот-ups, да се пресоздава од оригинални уметнички дела од Дизни е класичен, Џунглата Книга.Приближната големина на cel е 11 ¼ X 15 ¼ во.На cels беа создадени од аниматор оригиналната линија цртежи, пренесува ацетат со шест-чекор процес.Позадина сцена е пресоздава со користење на оригиналните позадина слики , цртежи и рамки од филмот како референца.На Оваа Страна Се Насликани Во Ограничено Издание Cel.Создадена е *Едноставно Спектакуларен*!!!На cel карактеристики Волт Дизни е последна раце на charactors пред неговата смрт. ****Ова е многу тешко Дизни парче да се најде.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ