.

.

Океанските Делта 5 EDX Јарем Модератор

Океанските Делта 5 EDX Јарем Модератор

DEN 13198.80

Количина на стоки
Достапно на барање

Пневматски избалансирани сите-метал вентил.Нурне/пред-нурне switch & патентиран динамичен струење на вредноста контрола.Механички чистка копчето за доследно извршување на воздушниот проток притисок за време чистка.Nitrox компатибилност - Стандард за 40%.Балансирана дијафрагмата првата фаза EDX е еколошки запечатени и ладна вода подготвени.Повеќе од 20 години ние го даде себе е предизвик за дизајн на солиден и сигурен сите намена регулатор што ќе биде дома во ладна вода или топол и дишете само како добри во 30 нозете, како што тоа го правеше во 130. Ние се нарекува кој регулаторот на Делта, и ние се уште не.На Delta5 е следниот чекор во долгата линија на неверојатно сигурен, трајни и непречено дишење регулатори за да го носат тоа име.Секако, ние ve со оглед на тоа обновено изглед, но дека s не сите.Како Делта s пред тоа, на 5 станува стандард кај нашиот патентиран Динамично Прилагодување на Технологијата, кои, еднаш поставени од страна на нуркачот, обезбедува во согласност струење на било длабочина.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ