.

.

PLAYSTEM 3D Галакси Проектор Преносни Планетариум Сончевиот Систем МАТИЧНИ Комплет

PLAYSTEM 3D Галакси Проектор Преносни Планетариум Сончевиот Систем МАТИЧНИ Комплет

DEN 599.76

Количина на стоки
Достапно на барање

【НАУЧАТ ЗА ОПТИЧКИ】Користење на оптички принципи, 2 D слика на слајд се проектира на ѕидот, преку светилка, давајќи илузија на 3 D.By ротирачки шефот на проектор, сликата ќе се појави во 3 D сферични форма.Проектот се движат ѕвездите на било која површина за една навистина извонредно небесните искуство.Овој производ е PLAYSTEAM ексклузивни патентирана технологија. 【DIY】се Соберат на проектор следење на инструкциите за инсталација.Овој комплет содржи сите делови кои се потребни и детални инструкции.Посебна карактеристика, тоа содржи транспарентен слајд на кој може да се подготви и да се избрише вашата сопствена слика и проектот во 3 D на ѕидот.Овој комплет бара 4 x AAA батерии (не се вклучени). 【ПРЕНОСНИ】Донесе вашиот лцд проектор насекаде со вас.За подобри резултати, користете го проекторот во темна соба.Големината на проектира сликата ќе се промени со растојание.Истражуваат на чудата на нашиот универзум во комфорот на вашата дневна соба, спална соба, или во училница. 【ЗАБАВА & ЕДИНСТВЕНИ МАТИЧНИ ПОДАРОК】Оваа проекторот е совршен образовен подарок за деца љубопитни за наука, НАСА, простор бродови, галаксиите и сончевиот систем. 【ГАРАНТИРА ПО-ПРОДАЖБАТА на УСЛУГАТА】Ако имате било каков проблем со нарачки, ние нудиме 24-Часовна Поддршка за Корисниците, 30 Ден Парите Назад Загарантирана.PLAYSTEAM ИГРАЧКИ опфаќа широк спектар на наставни предмети.Повеќе производи се доаѓа.На Play STEAM 3 D Галакси Проекторот е совршена активност за ученици кои се заинтересирани во Сончевиот Систем.Внимавајте на Земјата, Месечината, Сатурн и Јупитер или создади своја сопствена планета со празен слајд проекција.Овој проектор ротира за да се создаде 3 D илузија на галаксијата да се донесе Сончевиот Систем за живот.Заврши со 24-страница учење книшка, да се прочита за Млечниот Пат и повеќе забава факти за Сончевиот Систем!.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ