.

.

Исцедете Сад, Перење Сад Strainers за Кујна, Отпорни на Топлина и Свитлива Сад Strainers и Colanders, Силикони Храна Потрошувачка Кошница за Зеленчук, Овошје, Pickle (Црна)

Исцедете Сад, Перење Сад Strainers за Кујна, Отпорни на Топлина и Свитлива Сад Strainers и Colanders, Силикони

DEN 254.16

Количина на стоки
Достапно на барање

Пакетот Вклучува : ќе добиете црна одвод на сад, која се мери приближно 2.95 инчи во висина и 7.09 инчи во дијаметар.Squeezable strainers се apace за заштеда на енергија и лесни за складирање.Квалитет на Материјалот : Направен од премиум храна одделение силиконски, овие силиконски мозоци чинии се BPA free и свитлива, кои исто така се отпорни на топлина и можат да се носат со температура до 230℃.Исцедете Веднаш : потрошувачка сад не само што може да се користи како нормален strainers, но исто така се користи за да се исцеди зеленчук како кисели краставички се должи на нивната squeezable карактеристика, која може да ви помогне да се исцеди Веднаш и темелно.Простор за Заштеда на енергија : Свитлива и флексибилни храна мозоци чинии се лесно да се storge и треба помалку простор од традиционалните colander.Тоа е повеќе корисно кога просторот е ограничен.Лесен за Чистење : Со мазна и не-стап површина, тоа може да биде лесно да се исчистени со рачен перење.Ако нешто не е мрсна или тешко да се отстрани, тоа е фино да ја користите вашата машина за миење на садови за на темелно чистење.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ