.

.

Димовска Измамник Листови од Племето RN - Тешки Листови ги содржи Општите Med, Лаборатории, Медицински шпански, Новороденче, NICU, ОБ/L&D, Аптека, Респираторен, и Педијатри

Димовска Измамник Листови од Племето RN - Тешки Листови ги содржи Општите Med, Лаборатории, Медицински шпански,

DEN 2232.00

Количина на стоки
Достапно на барање

????ТЕШКИ СТАРЕЧКИ ИЗМАМНИК ЛИСТОВИ : Нашата измамник листови се сопствени направени од премиум висок сјај ПВЦ материјал.Овој материјал е силна, водоотпорен и ви овозможува да се означи ги со сува избрише маркери.Овие се совршени за да се задржи со вас во вашата нега таблата со исечоци. ⚕️ МЕДИЦИНСКИ РЕФЕРЕНЦИ : Сите наши измамник листови функција колор-кодирани референци кои ви даде брз пристап до информации што ви треба.Референци, конверзии, и вредности се сите таму за да го направи животот на димовска студентите малку полесно. ????СОВРШЕН ПОДАРОК : Нашите Старечки Измамник Лист Поставете го прави совршен подарок за негување на студентот во вашиот живот!. ⭐ ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА : Исто како и сите Племе RN производи, овие листови дојде со нашите без прашања праша доживотна гаранција.Овие плочи се 8.5" x 11" и отпечатена на сопствени направени, супер издржлив водоотпорен ПВЦ материјал.Еден тон на мислата и напор отиде во создавање на референци на грбот на нашите некогаш популарната негување на посредникот, но во крајна линија е дека ние само имаме толку многу простор да се работи со.Наместо да им се овозможи на сите други информации што се собравме оди неискористени, решивме да се создаде овој сет на измамник листови наоколу.Совршен за вашата следна промена, проучување или clinicals.Оваа група ги вклучува 12 дизајни печатени предната и задната на 6 тешки-должност ПВЦ листови.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ