.

.

Премиерот Опрема СТР-13893 Алтернатор Компатибилен со/Замена за Акура Авто И Светлина Камион Ел 2001 1.7 L

Премиерот Опрема СТР-13893 Алтернатор Компатибилен со/Замена за Акура Авто И Светлина Камион Ел 2001 1.7 L

DEN 2368.56

Количина на стоки
Достапно на барање

Се обезбедува заштита од прекумерна полнење или неуспех поради шорцеви во вашиот автомобил е жици кои можат да предизвикаат шила или отворени кола.Во согласност перформанси од производствени процеси кои го надмине вашето возило е оригинална спецификации за жици, лагери и компоненти помагање да се спротивстави на топлина и влага.Подолг живот на алтернатор преку употреба на премиум четки и други критични компоненти кои се спротивстави на неуспех или лоша работа.Мицубиши, Внатрешно Регулирани/Внатрешниот Вентилатор. 70 Amp/12 Volt, Контра Стрелките На Часовникот Ротација, 6-Мило Макара.Одговара тип : Возило се Специфични.Оем еквивалент дел број : 06311-PLM-505 RM, 31100-PLM-A01, 31100-PLM-A02, 31100-PLM-A02 RM, 31100-PLM-C01, 31100-PLM-C02, A005 TA6991 A, A005 TA7091, A005 TA7091 ZC, A005 TA7191, A005 TA7191 ZC, AFGA51, AHGA50, AHGA64 13893, 13893 N, 210-4148, 210-4225, 213-9441, 334-1427 A, 36-13893, 400-48035, 60795, 60904, 90-27-3268, АЛ-550. Автомобилски мотори се помали и помоќен од кога било досега.Под хауба температурите се зголемил над 50 проценти во доцните модел возила и опционална опрема места зголемената побарувачка на полни системи.Овие промени бараат нова генерација на замена alternators.Премиерот Опрема Alternators се дизајнирани за да се надмине изведба на оригиналниот алтернатор во вашето возило или на било remanufactured алтернатор продаваат како замена.Професионална Одделение. - Нашите alternators се сите нови компоненти.Ништо не се користи, или обновена. - Сите готови производи се целосно тестирани на E. O. M. спецификации и стандарди за изведба и одговара. - Alternators се целосно потврдени за излезна струја на празен од и полно оптоварување брзина. - Издржливост и животната средина потврдуваат. - 3-точка тројна усна фул контакт хибрид polyacrylic заптивки. - Kyodo Yushi висока температура маснотии.На маснотии состав за високи-температура, висока-брзина и висок товари. - К. Д. М.тип диоди се користат за rectifier собранието за да се обезбеди максимална областа живот. - Заварени диоди да rectifier доведе рамка собранието за подобрување на ефикасноста и на терен живот. - Користење на напредни компоненти за напонски регулатори резултира со најниска енергија (топлина) дисипација - проширена областа живот на алтернатор. - Издржливост. - Влажност. - Моќта На Топлинска Велосипедизам. - Вибрации. - Сол Спреј. - Моќта на топлинска циклус тестирани од -40°C до 200°C за да се исполнат минимум 5000 циклуси.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ