.

.

Ivation 3-Pod Затворен Хидропоника Одгледување на Системот за Полнење со LED Расте Светлина, Билка Градина Колонист за Билки, Зеленчук, Растенија и Цвеќиња и Овошје

Ivation 3-Pod Затворен Хидропоника Одгледување на Системот за Полнење со LED Расте Светлина, Билка Градина Колонист

DEN 1439.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Кој компактен tabletop колонист кутија, изградена-во резервоарот за вода, моќни LED расте светилка, и 15+ дополнителен градинарство додатоци, овој пригоден дополнителен комплет е најлесниот начин да се интерактивната инсталација вашиот внатрешна расте патување.РАСТЕ на ВАШАТА СОПСТВЕНА ЗЕЛЕНИЛО ДОМА Hydroponic Ртење Комплет Овозможува Почетник, Почетниците & Експерт Gardeners негуваат Многу Свој Растенија и производи во затворен простор—Нема Почва, сончева Светлина или Алатки Потребни Вклучува Hydroponic Градина со Простор за [3] Индивидуални Растенијата Парчиња, LED Осветлување Панел, [3] Seedling Блокови, [3] Памук, Фитили, [3] Seedling Опфаќа, [3] Садење Капи, [3] Садење Кошеви, [2] Хранливи состојки, Решенија, Итн СИТЕ-СЕЗОНА HYDROPONIC ИНОВАЦИИ Пространа 1-Литарски Резервоар База Држи Парчиња Постојано Влажна & Хидриран Преку Памук Фитил, Па Можете Да го Стимулира Растот на Садници, Корени & Произлегува во Текот на Сите Временски & Сезонски Условите утврдени Вклучува Вграден Во Шамандура за Следење на Нивото на Водата & Транспарентен Seedling Опфаќа за Здрава Влага & Заштита Од Алги, Болести, Инсекти и Други Закани. 3 x Памук Фитили.НУЛА GMOS, ПЕСТИЦИДИ ИЛИ ХЕРБИЦИДИ Чиста Одгледување во своите Најдобри!Нашиот Сите Природни Растечкиот Процес им Овозможува на Билки, Украсни Растенија, Цвеќиња, Зеленчук, Овошје и Други Зеленило, да се Развива, Без Потреба за Штетни Хемикалии или Генетски Модифицирани Организми Преносен, Компактен Систем е Совршен за Мали Станови, Condos, RVs, Ван Живот, Мали Куќи & Локации со Екстремни Временски услови.ЗАВРШИ ГРАДИНА ДОДАТОЦИ КОМПЛЕТ Во Прилог на својата Автоматско вклучување/Исклучување На Осветлувањето & Самостојно Управувани Полевање, Нашата Внатрешна Градина Комплет Доаѓа со Сите Најважен & Бенефиции што Ви Треба Вклучувајќи ги и Долготрајни Хранливи состојки Решенија, Садење Кошници со Капи, Seedling Блокови, Seedling Опфаќа, Садење Пинцети, Памук, Фитили, AC Полнач, Упатство за Корисникот, и Повеќе Совршен Подарок за Деца, Возрасни & Постарите. 3 x Seedling Покрива.Искуство сосема нов градина различни со Ivation 3-Pod Затворен Билка Градина. 1 x Садење помош на пинцета.Без разлика дали сте во потрага да се подигне вашиот сопствен билки за готвење, растенија и зеленило за дотерување, или преданија овошје и зеленчук, Ivation дава вашиот култури најдобра шанса за успех, со кул автоматски карактеристики и чудото на hydroponic наука.Нашата комплетна внатрешна колонист комплет harnesses на сите-сезона моќта на модерниот хидропоника, така да може да расте зелена салата, босилек, нане, cilantro, магдонос, и други градинарски омилени без да се расправаме на отворено одгледување или за сметка на една година круг на стаклена градина.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ