.

.

Horicon Милениче 6 Во 1 Премиум Куче Четка Set - Куче Чешлање Четки - Топка Игла & Наежвам Четка, Криви Сечилото Dematting Чешел, Измамник Четка, Deshedding Работ Чешел, Detangling Миленич?

Horicon Милениче 6 Во 1 Премиум Куче Четка Set - Куче Чешлање Четки - Топка Игла & Наежвам Четка, Криви Сечилото

DEN 611.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Заврши куче четка во собата има секој алатка ќе ви треба!Прави четкање вашето куче лесен, удобен и да се забавуваат!.Вклучува Топка Игла s природни палто игра многу важна улога во тоа е целокупното здравје и удобност!Неговата главна функција е да се заштити кожата од сонцето, помош во температурата регулатива, да се одвратат вода, и да ја задржите нечистотијата од постигнување на кожата.Како таква, повеќето ветеринари и професионални groomers советува против сечење куче е грбот пократки од нормално.Најдобар начин да се задржи вашето куче се излади во текот на летото, и потоплите во зима, е преку редовно четкање и deshedding, особено за кучиња со undercoat.Отстранување на слобода, мртвите коса ја подобрува протокот на воздух, и се осигурува дека на грбот може да работи како што е наменет.На Horicon Милениче 6 Во 1 Премиум Милениче Четка во собата е совршено решение!Сетот вклучува алатки за dematting, detangling, deshedding, undercoat одржување и topcoat климатизација..сите во еден сет!.Нашите Топката Pin s природни масла во текот на грб.Ова ја зајакнува грб и носи од вашите миленици природен сјај и сјај!.На Deshedding Работ Чешел прави фантастични првиот чекор кога се четкање, особено на долги и средни коса должина раси како Златен Ретривер, Австралија Пастири, и Коли раси.Тоа излегува undercoat и мртвите, губат косата додека зацврстување и подготвува решение за следните чекори.На Измамник Четка може да се користи со повеќето раси.Нашите Измамник Четка отстранува лабава, мртвите коса и остатоци.На измамник четка ја зголемува циркулацијата на крвта, која го подобрува здравјето на грбот.Нашите detangling чешел карактеристики наизменични долги и кратки игли и може да се користи за да се грижат за долга коса или кратка коса раси.На Dematting Жилет работи во врска со Detangling Чешел за ефикасно да се елиминираат повремените душеци и tangles!.Се наоѓа во горниот среден запад, на Horicon Националните дивиот свет Засолниште е местото каде што ние често одиме нашите кучиња.Нејзиното прекрасно место, во било која сезона, и тоа стана наша инспирација.Нашата мисија е да обезбедиме висок квалитет, разновиден чешлање tools, со цел да се задржи вашите миленици како среќни, здрави и убави како е можно!.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ