.

.

Власта да Престане KC4024 Z23 Еволуција Спортски Перформанси 1-Кликнете Кочница за Полнење со Caliper

Власта да Престане KC4024 Z23 Еволуција Спортски Перформанси 1-Кликнете Кочница за Полнење со Caliper

DEN 18443.76

Количина на стоки
Достапно на барање

Custom-одговараше компоненти се конструирани да работат заедно за супериорен сопирање на моќта на вашиот дневно-возачот.Z23 Јаглерод-керамички Влакна формула обезбедува прашина на сопирање перформанси.Премиум rubberized shims обезбеди практично бучава-слободен сопирање.Drilled & Дупчиња перформанси rotors за максимално ладење.Вклучува премија од не ' рѓосувачки челик хардвер за полнење и керамички сопирачки лубрикант за лесна инсталација.Моќта Запре Z23 Еволуција Спорт Кочница Надградба Комплет со Дебеломер го прави лесно да се зголеми сопирање моќта на вашиот дневно-возачот со квалитетни компоненти конструиран да работат заедно.Дизајниран како вистински надградба преку акции сопирачки, овој комплет ќе се намали кочница прашина & elimate бучава, па можете да се вози во удобноста.Нека Моќ Престане да се поедностави вашата кочница работа страна, вклучувајќи се што ви треба во кутија : совршено одговараше drilled & дупчиња rotors, Z23 Еволуција Спорт јаглерод-керамички влакна накладките, црвениот прав обложени кочница дебеломер, надгради и хардвер, и високи перформанси лубрикант.Власта да Престане кочница колекции вклучува предни и задни сет на крстот-drilled и дупчиња rotors, црвениот прав обложени кочница дебеломер и високи перформанси Z23 Еволуција Спорт Карбонски Влакна & Керамички влошки.Моќта Запре кочница комплет нуди повеќе подлога залак од други водечки брендови без бучава и прашина.Не само на сопирачката rotors и дебеломер изгледаат одлично зад акции или сопствени тркала, тие се изврши подобро од акции, како и!Секој caliper е стручно remanufactured, подмачкани, и притисок тестирани во нашите Чикаго, ИЛ објект.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ