.

.

Гумени Планетите во Сончевиот Систем Set - 10 Парчиња, 9 Планети и Сонце - Виси Простор Партија, Детска Соба и Училница Оркестарот

Гумени Планетите во Сончевиот Систем Set - 10 Парчиња, 9 Планети и Сонце - Виси Простор Партија, Детска Соба

DEN 647.52

Количина на стоки
Достапно на барање

Додади го ова како надвор од овој свет прилог на наставни материјали и прикажување на нашиот сончев систем, во вистинска небесни бои.Врз основа на реалните репрезентации на планетите' изглед од вселената секоја планета дизајн прикажува облак капак и времето системи. 10 Парче Сет : Вклучува Сонцето, Јупитер, Сатурн, Венера, Земја, Меркур, Марс, Уран, Нептун и џуџеста планета Плутон.Се користи како визуелна референца кога настава на студентите за просторот и нашиот сончев систем или висат овој сет во орбита надземни вашиот научен центар.Големина : Надувува се движат од 8" - 28" дијаметар.Додади го ова како надвор од овој свет прилог на наставни материјали и прикажување на нашиот сончев систем, во вистинска небесни бои.Врз основа на реалните репрезентации на планетите' изглед од вселената секоја планета дизајн прикажува облак капак и времето системи.Оваа група ги вклучува сонцето, Јупитер и Сатурн Венера, Земјата Меркур Марс Уран и Нептун и џуџеста планета Плутон.Се користи како визуелна референца кога настава на студентите за просторот и нашиот сончев систем или висат овој сет во орбита надземни вашиот научен центар. (10 компјутери по единица) се Надува се движат од 8" - 28" diam.String закачалки не се вклучени.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ