.

.

Baoludz Велосипед Компоненти 1 Пар Универзална Алуминиум и Специјална Пластика Кочница се Справи со Планината Патот Велосипед Кочница Лост 22mm Дијаметар Црна.

Baoludz Велосипед Компоненти 1 Пар Универзална Алуминиум и Специјална Пластика Кочница се Справи со Планината

DEN 842.40

Количина на стоки
Достапно на барање

1.Пакување : пакувањето вклучува збир на кочница јажиња 1 пар на велосипед кочница држела вклучени. 2.Инсталација : Прво,отстранете ја handlebar зафат,се приспособат на завртка,направи завртка празнини и кочница се справи со пукнатини биде линија;Второ,clench handlebar,нека чекан раководител на кочница линија во соодветните линија дупка, а потоа chucking;Трето, во близина на рачката,ја зајакнат завртки,инсталирајте handlebar зафат. 3.Овој пар на високо hardness Aluminum легура плус посебни пластични велосипед кочница држела е издржлив и кул И не се грижи за ' рѓа. 4.Лесен и не додадете секое оптоварување на вашиот велосипед. 5.Погодна за многу видови на велосипеди.Спецификации : 1. Име : Велосипед Кочница Лост 2. Боја : Црна 3. Материјал : Алуминиум легура и специјални пластични 4. Објектот големина : L5.2 инчен*W3.6inc*H1.1cm 5. Дијаметар : 22mm 6. Објектот тежина : околу 160 G Пакет содржи : пакувањето вклучува збир на кочница јажиња 1 пар на велосипед кочница држела вклучени.Инсталација Instrustion : Земете одредување на велосипед се справи со бар и го стави на кочница ниво,потоа се приспособат на завртка.Месете кочница се справи со отворен,стави чекан главата на кочница линија во соодветните линија дупка и прицврстете ја.Затворање на сопирачката се справи,да се качи на велосипедот се справи со бар повторно.Било каков проблем, ве молиме слободно контактирајте со нас, прво и ние ќе обезбеди најдобра услуга.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ