.

.

6599 Универзална Резервоар за Гориво Заклучување Прстен Алатка Гориво Испраќачот Резервоарот Капак на Смена и Прилагодливи Гориво Пумпа Модул Spanner Клуч Одговара за

6599 Универзална Резервоар за Гориво Заклучување Прстен Алатка Гориво Испраќачот Резервоарот Капак на Смена

DEN 900.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Резервоар за гориво Заклучување Прстен Алатка : Одговара за Ford Chrysler и генетски модифицирани возила' резервоар за гориво заклучување на прстени.Одговара за 2004 - понова Ford F-150 камиони, 2004 - понова Chrysler / Dodge мини-комбиња PT Cruiser Дакота Durango, 2004 - понова Chevy 1/2-тон и 3/4-тон камиони.Примена : Sunluway гориво испраќачот резервоарот за заклучување прстен алатка ќе ви помогне да се справи со работа на замена на гориво испраќачот БРЗО и ЕФИКАСНО без оштетување на прстените.Прилагодлив за Гориво Пумпа за Модул Spanner Клуч : Одговара за Мерцедес-Бенц, БМВ, Ауди, Фолксваген, Chrysler, како и други Европски (увоз) возила.Работа за повеќето пластични задржување на прстените.Тоа е компатибилен со сите возила кои имаат нечујно на резервоар за гориво капаци, 3/8" да 1/2" (38mm да 168mm) ratchet дискови.Примена : за Гориво пумпа за модул клуч отстранува и се инсталира на гориво пумпа за задржување прстен кој има за гориво пумпа за модул на резервоар за гас. 100% ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНЦИЈА : Ако не сте 100% задоволни со нашата алатка за полнење, едноставно да го вратите за целосна наплата во 30 дена.Премиум Поддршка И 12 Месеци. Гаранција.Dodge Рам 1500 2500 3500 4500. Dodge Полначот Dodge Challenger SXT. 2007-2012 Hyundai Sante Fe, 2005 Меркур Montego.SAAB 9-3 03-11, SAAB 9-5 2008 ГОДИНА. 2005-2006 Pontiac Bonneville & G6. 2011 Kia Sorento, 2006 chrysler 300c.Ford Explorer Ford F150 Форд Ренџер.Jeep Wrangler TJ Jeep Compass Меркур Маринер Hyundai Elantra Тоскански Sonata.Chevy Silverado Malibu Maxx Колорадо Лавина Пионер Camaro SS Nissan Pathfinder Sentra Граница.Лесно да се отстрани и да ја инсталирате на Гориво Пумпа за Задржување на Прстените!Овој клуч лесно да се ангажира во сртови низ навој заклучување јака што обезбедува гориво пумпа на врвот на резервоарот.За Гориво Пумпа Spanner Клуч е целосно прилагодлив од 3/8-инчен да 1/2-инчен заедно средината песна, која овозможува да обичај се вклопуваат и подобар зафат при отстранување и инсталација.Dodge Рам 1500 2500 3500 4500 Dodge Полначот Dodge Challenger SXT2007-2012 Hyundai Sante Fe, 2005 Меркур Montego SAAB 9-3 03-11, SAAB 9-5 20082005-2006 Pontiac Bonneville & G62011 Kia Sorento, 2006 chrysler 300c Ford Explorer Ford F150 Ford Ranger Jeep Wrangler TJ Jeep Compass Меркур Маринер Hyundai Elantra Тоскански Sonata Chevy Silverado Malibu Maxx Колорадо Лавина Пионер Camaro SS Nissan Pathfinder Sentra Граница.Лесно да се отстрани и да ја инсталирате на Гориво Пумпа за Задржување на Прстените!Овој клуч лесно да се ангажира во сртови низ навој заклучување јака што обезбедува гориво пумпа на врвот на резервоарот За Гориво Пумпа Spanner Клуч е целосно прилагодлив од 3/8-инчен да 1/2-инчен заедно средината песна, која овозможува да обичај се вклопуваат и подобар зафат при отстранување и инсталација.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ