.

.

Месо Секира Кујнски Нож рачно изработени од Нерѓосувачки Челик Отворено Преносни Готвење Месо Секира Готвач Ножеви Boning Нож Риболов Алатки Со WWLL (Боја : SG11007)

Месо Секира Кујнски Нож рачно изработени од Нерѓосувачки Челик Отворено Преносни Готвење Месо Секира Готвач

DEN 326.40

Количина на стоки
Достапно на барање

Ова месо секира е вредноста на колекција или алатка со овие кои се во потрага по висок квалитет и прилично кујнски нож.Готвач е нож е внимателно дизајниран да се зголеми комфорот и маневрирање, и секира нож имаат исклучителна, ергономски и dexterous се справи.Ако го поседува нашата месо секира, долго време, дека не треба друго месо секира.Ако го поседува нашата месо секира, долго време, дека не треба друго месо секира.Ако имате било какви прашања за месо секира, ве молиме контактирајте со нас, ние гарантираме за да се одговори во рок од 24 часа, вашето задоволство е нашата мотивација.Вкупна Должина : 270mm Blade Должина : 144mm Handle Должина : 141mm Knife Ширина : 65mm Blade Дебелина : 4mm Blade Материјал : Висок Јаглерод Steel Handle Материјал : ружино дрво,Ергономски дизајн,удобно зафат за долго време use.Месо секира без напор рифови, minces, парчиња и dices. Watch out за остар сечење на работ и отстранување на директна страна на допир.Само вода и мала количина на детергент се потребни за да се направи месо секира многу чисти.Остар Нож Секира : Ова челик месо секира има ултра-остар нож, одлична отпорност на абење и дамка отпор, ' рѓа отпор и дамка отпор.Лесно И Безбедност : месо секира е лесно да се користи за возрасен.Лесен за парче vegetable The кујнски нож лесно може да се справи со вашата дневна кујна задачи на режење, dicing и mincing со сечење пилешко, јагнешко рифови, стекови, зеленчук и овошје.Месо секира се погодни за сечење, dicing, режење, boning со зеленчук, овошје, месо и коски, додавање на задоволство и уживање во кујна искуство со трајни и остри ножеви сечилото.Остар жилет blade High-квалитетни нерѓосувачки челик гарантира дека нашите секира нож се остри и durable Meat cutter The месар нож може да се намали преку месо или риба лесно и посебна коските и месото лесно се со премиум ножот.Net Тежина (Нож) : 293g Sheath Тежина (Нож) : 78g.Гаранција : Ние обезбеди 100% ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНЦИЈА и 50-ден парите назад гаранција за квалитет прашања за нашата месо секира.Дршката на месо секира користи не се лизга дизајн за заштита на корисникот, и да се направи месо секира не е лесно да се лизга, здрав и работната енергија.Месо секира нож е совршен за Сечење, Сечкање, Режење, Де Boning, Cleaving Месо, Светлината на Коските.Можете да ја завршат својата дневна кујна сечење работат ефективно со месо секира.Од извршната готвачи до дома готвачи и сите во меѓувреме, месо нож ќе ги донесе подобар готвење искуство.Месо секира удобен зафат, не е лесно да се лизга, здрав и работната енергија.Месо секира има висока цврстина и остар жилет рабовите за да се обезбеди максимална сечење перформанси и издржливост.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ