.

.

Малку Лига Светската Серија Двојна Игра - Nintendo DS

Малку Лига Светската Серија Двојна Игра - Nintendo DS

DEN 695.76

Количина на стоки
Достапно на барање

До 36 тимови за да изберете од -8 САД, 8 Меѓународни и 20 индивидуализира.Светската Серија на Владата - се Игра на вашиот начин да се Williamsport, ПА и се натпреваруваат во автентични стадиони како дел од Малата Лига во Светот Серија.Автентични Опрема - користете Луисвил Slugger лилјаци, Вилсон шлемови, Easton catchers опрема и повеќе.Enhanced Карактер Создавање и колекционерски предмети - се прилагодите вашиот вата, pitching и филдинг стил, додека собирање на стотици употребливи unlockables.Вештина Предизвици - се Игра до 4 играчи во различни предизвици како што се Homerun Tourney, Вата Журки, Pitching Пикадо и повеќе.Тесто up!Игра Малку Лига за Бејзбол во оваа Двојна Игра се спакуваат во кој две целосни игри во едно!Натпреваруваат со автентичен опрема и во реалниот стадиони во Светот Серија на Владата, како што игра на вашиот пат кон годишниот Малку Лига Светската Серија на Williamsport, Пенсилванија.Изберете од 36 тимови, вклучувајќи ги и 8 од САД, 8 меѓународни тимови или да ги прилагодите на вашите сопствени од 20 други.Го прилагодите вашиот карактер со бројни вата, pitching и филдинг стилови, додека собирање на 100 е на корисни unlockables.Плус, си играат со до вкупно 4 играчи во вештина предизвици, како Homerun Tourney, Вата Журки, Pitching Пикадо и повеќе!Малку Лига Светската Серија Двојно Игра е лигата на големи забава за целото семејство!.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ