.

.

Вистински чешка Стакло Нокти Датотека Set - двострани Различни Ронки Површина, Callus Смена Нога Rasp, Нокти & Педикир, Професионални Помине Нега, Влажни & Сува Употреба, Па

Вистински чешка Стакло Нокти Датотека Set - двострани Различни Ронки Површина, Callus Смена Нога Rasp, Нокти

DEN 479.52

Количина на стоки
Достапно на барање

Трнлив развиена за вас уникатен сет за маникир и педикир алатки кои ќе го замени многу од предметите претходно сте користеле.На поднесување површината на Gladzy нокти датотеки е исклучително добро и не солза ноктите како emery или метал датотеки.ДОБРО ЗДРАВЈЕ НА ВАШИТЕ НОКТИ - Нема да чип, солза или подели ноктите.Можете исто така да се третираат какви било иритирачки нерегуларности и грубост на нозете, рацете, лактите и колената, како и брзо датотека вишокот должина на ноктите.Специјално дизајниран гравирани површината на Gladzy нокти датотеки ќе ви помогне да расте и да се одржува долго, здрави и убави нокти.Клучна причина која предизвикува пукнатини во интензивна употреба на груба помине алатки на нозете.Gladzy нога датотеки поседуваат полирање и мазнење на својствата и да ги отстрани различни изданија и burrs од кожата, која толку annoyingly се држат до чорапи и ќебиња.Како за чешка Бохемски стакло, тоа е векови старата традиционална форма на glassmaking, призната во целиот свет за нејзината одлична изработка и убавина.МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН патување set – Содржи 3 компјутери.Сите стакло нокти датотеки ние продаваме се хемиски појачани кои во голема мера ја зголемува нивната механичка отпорност.Нашите датотеки се направени во чешката Република од вистински Бохемски кристално стакло од најдобрите квалитет.Секоја датотека доаѓа со доживотна гаранција која покрива поднесување површината.Професионален маникир и педикир без дополнителни трошоци.Плус, можете да добиете 100% мека прстен откачи памучна крпа и патување ПВЦ ракав како подарок!.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ – Кристално стакло нокти датотеки комплет е двојно еднострани и направени од врвен квалитет чешка калено стакло.Ноктите се состојат од една заштитна влакнести протеини наречени keratin кој е, исто така, се гледа во кожата и косата.Подобро од emery одбори и хартија за нокти датотеки.Сепак, евтини нокти датотеки може да предизвика тенки слоеви на вашите нокти да лупам.за маникир и педикир и тери крпа : компактен двострано мали нокти датотека; 3мм дебели медиум нокти датотека со две различни ронки површини; 6mm дебели големи нога rasp со две различни ронки површини и со заврзана string за ракување.Како заштитна бариера, keratin прави ноктите посилни.Ова значи дека на вашите нокти ќе трае подолго.Заштитен ракав обвивка за сите нокти датотеки вклучени, лесно за чување или да се донесе со вас во движење.ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА - Ефективна поднесување површината овозможува прецизност shaping.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ