.

.

MGJX Надворешен Ѕид Фенер Водоотпорен Надворешен Ѕид Светлина Надолу-се Соочуваат со Надворешниот Ѕид Sconce за Пред Врата, Двор, Гаража, Патио со Бела Завршница

MGJX Надворешен Ѕид Фенер Водоотпорен Надворешен Ѕид Светлина Надолу-се Соочуваат со Надворешниот Ѕид Sconce

DEN 2399.76

Количина на стоки
Достапно на барање

★Анти- ' Рѓа & Времето Отпор : за Разлика од другите евтини материјали, надворешноста светлина тела се состои од солиден метал.Тоа е високо водоотпорен оценет, анти- ' рѓа и анти-корозија, може да издржи екстремни временски услови, без никакви проблеми, како што се rainstorm, snowstorm, топло време, и така натаму.Дури по неколку години на користење, на тремот светлина тела се уште може да ги задржи своите стилски изглед и изгледа како нов. ★Одличен Изглед и Лесно Да се Инсталира : Нашиот ѕид светилки не само стилски и елегантен изглед, може да донесе повеќе убавината на вашиот дом и да ви донесе топлина и мир на умот во темнината на ноќта.Но, исто така ова отворено ѕид светлина тела е многу лесно да се инсталира.Ќе го инсталирате на местото каде што сакате,тоа ќе почнат да работат како додека жици се бара и завртки се фиксни. ★Извор на светлина Тип : Донесува меѓународниот стандард E27 светилка сопственикот, ниска потрошувачка на енергија, помалку топлина, и заштеда на енергија. 95%.Разни E27 извори на светлина (Lumiled светилки, LED светилки, блескаво светилки, заштеда на енергија светилки) може да се користи, и тоа е лесно да се замени и одржување. (Освен светилки). ★Широка Примена : Ова надворешниот ѕид светлина е идеален за пред тремот, гаража, двор, ходникот, entryway, вратата, foyer, коридор, балкон, патио, улица, ресторан, и сл. ★Најдобра Услуга : доколку постои било каков проблем со нашиот светилка, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе го реши проблемот во рок од 24 часа.Ви благодариме за посетата на нашата продавница и да ви посакам среќен шопинг!Ние веруваме дека користењето на добар надворешен ѕид светлина не само што ќе додадете селски шарм и амбиент на вашиот отворен простор, но, исто така, ќе ви обезбеди со топло осветлување.Осветлување информации : Стил : Нордиските、Американски、Ретро、Modern Type : Надворешниот ѕид фенер 、Надворешен ѕид светлина 、Однадвор, во случаеви на Sconce Облик : референца picture Material : Алуминиумски +glass Color : white Waterproof оценка : IP65 Size : должина 23cm * ширина 30cm * висина 58cm Size конверзија : 1cm = 0.39 inches Voltage : 110-240v Power по сијалица : 1-60 W Напојување : wired power Light извор : E27 Број на извори на светло : 1 Whether содржи сијалица : No Suggested соба површина : 5-20 плоштадот meters Feedback & Контакт:1.Ако Не Сте Задоволни со Нашите производи или Нашите Услуги, ве Молиме Контактирајте со Нас.Ние Гарантираме Дека Ќе Ви Даде Задоволително Решение.2. Ние Ќе Бидеме Среќни да Даде Одговор во Рок од 24 Часа Преку е-Маил.

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ