.

.

ЗОШТО-YUE Дигитални Шеќер Рефрактометар Електромагнетно Поле Зрачење Детектор,Тестер Emf Контра Емисија Dosimeter Компјутер Електричното Поле Магнетното Поле (Боја : Жо

ЗОШТО-YUE Дигитални Шеќер Рефрактометар Електромагнетно Поле Зрачење Детектор,Тестер Emf Контра Емисија Dosimeter

DEN 1341.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Идеален за аквариуми и морски мониторинг. 1. 1 инструмент со 2 користи.Тоа може да го тестира на електричното поле и магнетното поле на зрачење во исто време. 2. Звук-светло за аларм, кога на тестот resilt надминува безбедно вредност, инструмент ќе алармот автоматски. 3. Податоци за заклучување, едно-копче за заклучување на зрачење вредност.Ние секогаш ќе ви овозможи со нашата професионална помош, како и на задоволително ниво и брза услуга.Технички Параметар : Единица : електрично поле : V / m, на магнетно поле : µTAccuracy : електрични : 1 V / m, магнетни 0.01 µTRange : електрични : 1-1999 V / m, магнетни 0.01-19.99 µTAlarm Прагот : електрични : 40 V / m, магнетни 0.4 µTReading се прикаже : 3 1/2 LCD display Test пропусниот Опсег : 5 H-z - 3500 MH-z Sampling време : Околу 0.4 seconds Test режим : Bimodule Синхрони test Over опсег, индикација : LCD дисплеи "1"Оперативен Температура : 0 C-50 COperating Влажност :

Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ